Start Polecane Czy nadal mogę przeprowadzić się w czasie lockdownu? Co musisz wiedzieć

Czy nadal mogę przeprowadzić się w czasie lockdownu? Co musisz wiedzieć

1399

Rząd potwierdził, że ludzie mogą nadal przeglądać nieruchomości i przeprowadzać się pomimo nowego lockdownu.

W obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii premier Boris Johnson ogłosił kolejny lockdown. Pomimo, że ludzie nakłaniani są do „pozostania w domu”, rząd potwierdził, że „nadal dozwolone są przeprowadzki”, chociaż osoby spoza twojego gospodarstwa domowego czy „bańki wsparcia” nie powinny pomagać, „chyba że jest to absolutnie konieczne”.

Rzecznik rządu powiedział: „Agenci zajmujący się nieruchomościami i wynajmem oraz firmy zajmujące się przeprowadzkami mogą nadal pracować.” Rzecznik wezwał ludzi do przestrzegania krajowych wytycznych dotyczących bezpiecznego przemieszczania się, które obejmują porady dotyczące dystansu społecznego i zakrywania twarzy.

„Rynek mieszkaniowy w Anglii pozostanie otwarty na wszystkich poziomach. Oznacza to, że osoby, które chcą przeprowadzić się, będą mogły zarówno kontynuować planowane przeprowadzki, jak i przeglądać nowe nieruchomości, do których mogą się wprowadzić w przyszłości.”

„Agenci nieruchomości i wynajmu, firmy świadczące usługi przeprowadzek, rzeczoznawcy oraz ludzie w biurach sprzedaży i wynajmu oraz w domach pokazowych będą mogli kontynuować pracę”.

Rząd zaleca przeprowadzenie wstępnego wyszukiwania nieruchomości w Internecie i odwiedzanie nieruchomości osobiście tylko wtedy, gdy poważnie rozważane jest złożenie oferty.