Start Polecane Czas oczekiwania na karetkę pogotowia na wyspie Wight doprowadził do śmierci pacjenta

Czas oczekiwania na karetkę pogotowia na wyspie Wight doprowadził do śmierci pacjenta

539
Photo by Ian Taylor on Unsplash

Według raportu, długi czas oczekiwania na karetki pogotowia na wyspie Wight doprowadził do śmierci pacjenta.

Przypadek śmierci ze stycznia wyszedł na jaw w raporcie dla zarządu Isle of Wight NHS Trust w tym miesiącu, ponieważ Trust zmaga się z problemami z przepustowością karetek.

W styczniu reakcja karetki pogotowia na wezwania zagrażające życiu pierwszej kategorii wynosiła średnio 9 minut i 25 sekund – cel to siedem minut.

Trust przeprosił i powiedział, że prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Dodano, że popyt na usługi pogotowia ratunkowego przekracza obecnie jego dostępne możliwości i doprowadził do tego, że nie udało się osiągnąć krajowych celów w zakresie czasu reakcji.

Odpowiedzi na telefony alarmowe kategorii drugiej w styczniu wyniosły 28 minut i 31 sekund – przy założonym celu 18 minut.

Trust przeprosił każdego, kto został dotknięty presją usług. Dodał, że zainwestował w dodatkowe karetki pogotowia i zatrudnił więcej pracowników, wprowadził pojazd szybkiego reagowania i rozmieścił osoby udzielające pierwszej pomocy w społeczności pogotowia ratunkowego, a także ochotniczych ratowników przeciwpożarowych, działając jako alternatywa dla wysyłania karetki.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy trust otrzymał ponad 28 500 wezwań.

Dodał, że odpowiadał średnio na 86 wezwań dziennie, ale dodał, że w okresach dużego ruchu liczba ta może wzrosnąć do 115 lub więcej.