Start Polecane Aplikowanie o brytyjski paszport za pomocą Nationality Checking Service w Southampton

Aplikowanie o brytyjski paszport za pomocą Nationality Checking Service w Southampton

3987

Aplikowanie o brytyjski paszport za pomocą Nationality Checking Service w Southampton.

W obliczu zbliżającego się Brexitu coraz więcej Polaków zastanawia się nad przyjęciem drugiego obywatelstwa. Aplikacja o naturalizację wydaje się być skomplikowanym i długim procesem. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak ułatwić sobie życie przy składaniu wniosku o brytyjski paszport. Dzięki usłudze Nationality Checking Service dostępnej w Southampton zdobycie tego dokumentu jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Przypomnijmy na wstępie jak wygląda proces nabycia brytyjskiego obywatelstwa:

Najpierw rezydent potem obywatel. Każdy obcokrajowiec, które zechce zostać obywatelem brytyjskim musi najpierw uzyskać Kartę Rezydenta. Wniosek o stałą rezydenturę można składać po pięciu latach pobytu w UK.

Należy przedstawić historię zatrudnienia. Aby zostać brytyjskim obywatelem nie wystarczy jedynie mieszkać na Wyspach, trzeba również pracować.

Certyfikat językowy. Jak przystało na obywatela kraju, należy w miarę dobrze posługiwać się językiem w nim obowiązującym oraz znać zasady społeczne. Oprócz egzaminu językowego w celu uzyskania certyfikatu należy również przejść test „Life in the UK”. Materiały pomocne w przygotowaniu do tego egzaminu można znaleźć w lokalnej bibliotece miejskiej. Przykładowe testy dostępne są również online. Wystarczy wejść na stronę https://southampton.gocitizen.co.uk/library/97e1b9i zarejestrować się wpisując swoje dane oraz numer karty bibliotecznej.

Składanie wniosku o paszport za pomocą usługi National Checking Service.

Jeśli nie chcesz złożyć wniosku osobiście, można to uczynić korzystając z usługi National Checking Service, dostępnej w lokalnym urzędzie miejskim. Taka pomoc pozwoli uniknąć błędów przy wypełnianiu aplikacji i stresu związanego z odmowną odpowiedzią. Taka usługa wiąże się jednak z dodatkową opłatą.

Usługa National Checking Service w Southampton jest dostępna w Register Office przy Bugle Street 6a, SO14 2AJ. NCS polega na tym, że urzędnicy bardzo dokładnie sprawdzają wniosek, robią kopie ksero i wysyłają niezbędne dane do UK Border Agency. Dzięki temu nie trzeba rozstawać się ze swoimi dokumentami, co eliminuje ryzyko ich zagubienia po drodze.

Urzędnicy NCS w Southampton są specjalnie przeszkoleni, aby udzielać pomocy na najwyższym poziomie. Biuro oferuje spotkania co tydzień.

 Informacje i Kontakt:

Godziny otwarcia Register Office w Southampton:

Poniedziałek, środa i czwartek: 9.00 – 16.30

Wtorek: 10.00 – 16.30

Piątek: 9.00 – 16.00

www.southampton.gov.uk

nationality.checking@southampton.gov.uk

Telefon 023 8091 5327

registrars@Southampton.gov.uk

www.southampton.gov.uk/register-office

 

 

 

 

PoprzedniWracam do kraju czy zostaję w UK? Jak sobie radzić po emigracji?
NastępnyCo warto wiedzieć na temat systemu emerytalnego w UK