Problem z systemem

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt kwie 27, 2010 7:11 am

Mam taki problem - a mianowicie, w zeszłym roku kupiłam sobie Toshibe A300, z Vista na dysku. Od razu wypaliłam na płytki sobie systemik przy pomocy Tsohiba Recovery, a wszystkie pliki przeniosłam na drugi, bardziej użytkowy dysk E, aby mi nie zawadzały na pulpicie. Niestety podczas przeprowadzki płyty się zapodziały a komputer już wręcz domaga się wgrania nowego systemu. Próbowałam wypalić go powtórnie, lecz wyskakuje mi następujący komunikat: http://img295.imageshack.us/img295/5607/41955449.jpg

Orientuje się ktokolwiek co mogła bym z owym problemem zrobić? Jakoś niespecjalnie chciała bym wgrywać nielegalne oprogramowanie. Z góry dziękuje ;)
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

wt kwie 27, 2010 9:32 am

Niektore laptopy maja gotowe recovery na dysku. Myslalem ze i twoj ma ale juz sam nie wiem ...
If installed, HD recovery utilities are usually accessed by pressing an F Key (try F12) immediately after booting. In the case of Toshiba Satellite, you are probably out of luck. None of the Satellite series I've seen have a recovery partition from the factory. You need to boot from the recovery DVD. Of course, Toshiba will sell you one for $40 or so.

Jak masz juz system w kiepskim stanie to nie ma sensu robic z niego recovery bo o ile dobrze pamietam to cala magia recovery polega na tym ze robi kopie dysku C na ktorym jest system

Pod laptopem masz naklejke/ licencja z kluczem windowsa - zobacz czy jest to system OEM czy OEMAct

Jesli jest to OEM to pozycz od kogos PLytke z Windowsem Vista, moze byc tez kopia takiej plytki. Wloz plyte w CD rom, wystartuj komp z plyty i zainstaluj windowsa, klucz wklep swoj - wszystko legalnie

Kody Oem zawsze mi dzialaja, OemAct to sa chyba wersje robione pod producentow laptopow i twoj kod z zwyklym systemem OEM z PCworld nie zadziala.

Mialem podobny problem jak ty z tym ze ja plytek nie zgubilem tylko skasowalem z dysku twardego ukryta partycje z systemem recovery.

A moze masz jednak orginalne plyty z Toshiby z systemem ??
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt kwie 27, 2010 7:52 pm

Fisherman na oryginalnych płytkach producenta sprzętu bendą tylko sterowniki do naszego laptopa (płyta główna, grafika dzwięk itp.)

mil3czk4: napisałaś że pliki przeniosłaś na inny dysk więc jeśli je jeszcze masz przywróc je na swoje miejsce tzn na DYSK C i spróbuj odpalic recovery i po sprawie.

opcja nr.2 to tak jak fisherman opisał ściągnij sobie identyczną wersję visty jaką posiadasz wklep swój klucz i po sprawie.

opcja nr.3 jesli nie masz plików z recovery to ściągnij sobie program partition magic i poszukaj zaginionej partycji z recovery :D

PS:
recovery utilities are usually accessed by pressing an F Key (try F12) immediately after booting
to zadziała ale jak jest partycja z plikami recovery na swoim miejscu a tu wyczytałem że zostały przeniesione gdzies na inny dysk.
Pozdrawiam
mlodyy78
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:39 pm
Lokalizacja: winchester

śr kwie 28, 2010 7:38 am

Jeśli masz plik obrazu swojego systemu na innej partycji "E", jak napisałaś to nie widzę problemu. Odpal opcje "restore" i podaj ścieżkę dostępu do tego pliku. Nie ma możliwości odpalenia pliku obrazu partycji "C" na partycji "C" , bo nie można nadpisać systemu z pliku, który znajduje się na tej samej partycji systemowej. Jęśli nie masz tego pliku, jest taka mozliwość, że masz ukryta partycję systemowa do której możesz dostać sie z oprogramowania toshiby do recovery systemu, albo z poziomu biosu przy starcie wciskając jeden z klawiszy funkcyjnych. Bywa różnie, ale zazwyczaj spotykałem sie z "F10" , "F12". Niekiedy w biosie można wyczytać w opcjach jaki klawisz uruchamia procedure recovery. Ostatnią opcją jest "świezy system" , a sterowniki na stronie producenta.
mlodyy78
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:39 pm
Lokalizacja: winchester

śr kwie 28, 2010 7:44 am

A .... Jest jeszcze jedna opcja. Możesz zadzwonić albo napisac do toshiby , żeby wysłali Ci dyski recovery do Twojego modelu laptopa. Nie wiem jak toshiba , ale niektóre firmy kasują za takie dyski jakieś drobne ;-).
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

śr kwie 28, 2010 6:28 pm

Niestety na naklejce po za kluczem nie ma mowy o tym czy system jest OEM czy OEMAct .

Kopii zapasowej nie posiadam. Nigdy wcześniej się tym nie interesowałam, bo zawsze jak było coś nie tak - to instalowało się po prostu nowy system operacyjny i po problemie. Tym razem tez wolała bym postawić go od nowa wiec to recovery odpada. Mam dwie partycje dysku, a sformatowala bym tylko dysk C.

Mam pytanie odnośnie pożyczenia płytki, czy musi być ona z oryginalnym oprogramowaniem, czy może nie ma to znaczenia, a liczy się tylko klucz?

Co do pisania do Toshiby to sobie daruje, w najgorszym wypadku wgram nowy system na czarno;p i nie dam powodu nikomu do sprawdzania jego legalnosci.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 28, 2010 7:05 pm

Napisze co ja bym zrobil:
- pozyczyl dysk windows vista ( nie musi byc orginalny )
- format dysku C + instalka czystej wersji windowsa
- po instalce podasz swoj klucz z instalki - jak zadziala to dobrze a jak nie to odpowieni programik i bedzie wersja piracka


Aha przy instalacji windowsa wybierz wersje odpowiednia do naklejki tzn. home, premium itp. Bo klucz ktory masz jest do odpowiedniej wersji.

Sterowniki to ze strony Toshiby.
ODPOWIEDZ