Wycieczka do Ambasady w londynie

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
donk
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lut 13, 2009 1:59 am
Lokalizacja: Southampton

pt kwie 23, 2010 10:58 am

Witam, proszę o cenne wskazówki dotyczące podróży do ambasady w celu wyrobienia paszportu dla dziecka chodzi mi o wskazówki praktyczne czyli jakie dokumenty są potrzebne czy muszę zabierać dziecko ze sobą?itp. bo nie chce aby okazało się że telepałem się z dzieckiem tyle czasu a będą kazali coś dowieźć,czytałem info na stronie ambasady dotyczące tych spraw ale tak jak napisałem praktyka mnie interesuje.Dzięki
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pt kwie 23, 2010 6:15 pm

Cenne wskazówki znajdziesz TU http://www.londynkg.polemb.net/ i zaufaj mi jeśli się zastosujesz to wszystko będzie OK :D
Pozdrawiam
donk
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lut 13, 2009 1:59 am
Lokalizacja: Southampton

pt kwie 23, 2010 7:39 pm

Jimmy ja to czytałem chodzi mi o to że czasem co jest na stronie nie odzwierciedla tego co jest w rzeczywistości a czasami aktualizacje na stronie są opóźnione.dzięki
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

sob kwie 24, 2010 8:39 am

W marcu to przechodzilismy wiec czuje sie wywolany do tablicy:

Potrzebne sa: oboje rodzicow, po 1 paszporcie obojga (dowod chyba tez moze byc ale doczytaj), akt urodzenia dziecka/dzieci (ja mialem polski, nie wiem co sie dzieje jesli masz UK-owski), parenascie funtow (oplata), zdjecie buzki dziecka wg konkretnych wymagan (opis na stronei konsulatu), my mielismy stary paszport dziecka.

Przygotuj sie na nawet 3h (moze bedzie mniej, ale lepiej miec nadzieje na lepsze, a byc przygotowanym na najgorsze, niz odwrotnie).

sprawdz dokladnie godziny otwarcia i zamkniecia i pojaw sie MINIMUM poltora godz przed zamknieciem, tzn mozesz potem ale wtedy bierz realnie pod uwage ze zamkna ci drzwi przed nosem zapraszajac jutro, i bedziesz musial kursowac jak bumerang.Czwartek to jedyny dzien kiedy jest otwarte po poludniu, od 13 do - nie pamietam.

Przepisy sie zmienily bardzo niedawno - jakos w lutym zdaje sie - i teraz taszczyc z soba dziecka nie musisz - nie jest wymagane. Mozesz to znalezc w necie, na stronie konsulatu jest to wyraznie napisane, wyboldowane i co najwazniejsze - jest to zgodne z prawda.

odbior paszportu wystarczy 1 rodzic, i jest po 4 tygodniach, nie ma konkretnego dnia kiedy trzeba odebrac, mozna od dnia X wprzod.

napisalem to powyzej z glowy, wiec najlepiej pogooglaj i poczytaj rady innych na wypadek jak ktos ma inne doswiadczenia ale upewnic sie, ze info jest swieze, bo jak pisalem przepisy ulegly pewnym przemaglowaniom bardzo niedawno

have fun
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
ODPOWIEDZ