Start Polecane Życie w pobliżu ruchliwej drogi może hamować wzrost płuc u dzieci

Życie w pobliżu ruchliwej drogi może hamować wzrost płuc u dzieci

554
0

Badania sugerują, że u dzieci narażonych na wdychanie zanieczyszczonego powietrza wzrost płuc może być zahamowany nawet o 14%.

Według raportu, mieszkanie w odległości 50 m od głównej drogi może zwiększyć ryzyko raka płuc nawet o 10%. Badanie 13 miast w Wielkiej Brytanii i Polsce wykazało, że zanieczyszczenie powietrza zwiększa ryzyko chorób serca, udarów mózgu, niewydolności serca i zapalenia oskrzeli.

Uczestnicy kampanii wezwali rząd do podjęcia walki z „niebezpiecznym” zanieczyszczeniem powietrza w Wielkiej Brytanii.

Raport napisany przez King’s College London przeanalizował 13 warunków zdrowotnych u osób zamieszkujących obszary o wysokim stopniu zanieczyszczenia i porównał je z ogólną populacją. Raport koncentrował się nie tylko na przyjęciach i zgonach w szpitalach, ale także na objawach, takich jak infekcje klatki piersiowej.

Badanie wykazało, że zanieczyszczenie powietrza na drogach hamowało wzrost płuc u dzieci o około 14% w Oksfordzie, 13% w Londynie, 8% w Birmingham, 5% w Liverpoolu, 3% w Nottingham i 4% w Southampton. Badacze stwierdzili również, że jeśli zanieczyszczenie powietrza zmniejszy się o jedną piątą, w tych miastach w Wielkiej Brytanii będzie o tysiące mniej przypadków dzieci z objawami zapalenia oskrzeli.

PoprzedniKierowca ciężarówki, w której znaleziono 39 ciał, przyznał się do winy
NastępnyMcDonald w Eastleigh jako jeden z siedmiu, który przetestuje recykling zabawek