Start Wiadomości Zwrócił uwagę na „nieodpowiednie” zachowanie gejów

Zwrócił uwagę na „nieodpowiednie” zachowanie gejów

952
0

Ochroniarz jednego ze sklepów sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii zwrócił uwagę dwóm homoseksualistom, że trzymanie się za ręce w tym miejscu jest „nieodpowiednie” – informuje BBC.

Thomas Rees i Joshua Bradwell robili zakupy w sklepie Sainsbury’s w Hackney w Londynie. Po uregulowaniu przez nich rachunku przy kasie, ochroniarz przywołał ich do siebie i poprosił o wyjście z nim na zewnątrz.  Tam poinformował mężczyzn o oburzeniu, jakie ich zachowanie wywołało u jednej z klientek. – To mnie załamało, przez kilka dni zastanawiałem się nad tym, jak jestem postrzegany przez społeczeństwo – mówi Rees.

W ramach rekompensaty Sainsbury’s zaoferowało parze kupon rabatowy na 10 funtów. Rees twierdzi, że zamiast pieniędzy wolałby dowiedzieć się jak firma szkoli swoich pracowników odnośnie odmienności seksualnej.

– Trzymaliśmy się za ręce, mogłem zwyczajnie objąć swojego partnera. Tego dnia nie świętowaliśmy niczego wyjątkowego, nie rzuciłem się na niego w porywach namiętności, po prostu trzymałem jego dłoń, tak wyrażam swoją miłość – tłumaczy 32-latek.

– Nie mam się czego wstydzić , nie powinni mnie wypraszać ze sklepu. To tylko wzmocniło moje przekonanie, że jeśli kogoś kochamy, niezależnie od ich płci, powinniśmy okazywać im miłość, tak jak chcemy i umiemy najlepiej – mówi Rees.

Sainsbury’s szczerze przeprosiło parę i zapewniało, że są jednostką tolerancyjną. Niestety, to nie jedyny przypadek dyskryminacji homoseksualistów w tej firmie. Jo Wales wspomina jak sprzedawczyni w sklepie w Wimbledon, nie obsłużyła jego oraz partnera w święta, zamiast tego przyglądała im się podejrzliwie zza lady. Sprawy nie rozwiązano, ponieważ Sainsbury’s stwierdziło, że miała ona miejsce zbyt dawno temu – donosi BBC.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBournemouth Air Festival 2016 już za tydzień
NastępnyPożar karetki pogotowia na Dale Road w Southampton