Start Polecane Zwolnienia w firmie Carnival będą miały „bardzo duży wpływ” na Southampton

Zwolnienia w firmie Carnival będą miały „bardzo duży wpływ” na Southampton

997
0

Plany giganta wycieczkowego Carnival UK z siedzibą w Southampton, aby zredukować „dużą liczbę miejsc pracy”, zadadzą „bardzo duży” cios dla gospodarki miasta.

Jak ujawniono, Carnival, który jest właścicielem marek Cunard i P&O Cruises, planuje poważną falę zwolnień i urlopów. Nie ujawniono dokładnej liczby miejsc pracy, które zostaną zlikwidowane, ale prezes firmy Josh Weinstein wspomniał o „dużej liczbie”. Jedno ze źródeł podało, że personelowi powiedziano, iż 450 miejsc pracy jest zagrożonych.

W przypadku pracowników, którzy przetrwają redukcję etatów, do listopada nastąpi obniżka wynagrodzenia o 20 procent.

Operator portu ABP często twierdził, że każdy postój statku wycieczkowego w porcie jest wart 2 miliony funtów dla lokalnej gospodarki. Pavlos Arvanitis, starszy wykładowca turystyki i zarządzania podróżami lotniczymi na Solent University w Southampton, powiedział, że rejsy przynoszą pieniądze sklepom, hotelom, firmom taksówkarskim i wielu dostawcom.

„Każdy liniowiec wycieczkowy, który przyjeżdża do Southampton, zwykle przewozi około 3000 pasażerów, a jeśli każdy pasażer wydaje dziesiątkę na taksówkę, jest to 30 000 £ tylko na taksówki w ciągu jednego dnia”.

Dr Arvanitis powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby przewidzieć powrót „do normalności”. „Wznowienie rejsów wycieczkowych oznacza ryzyko dla uczestników wycieczek.” – dodał. „Musimy zadać sobie pytanie: „Czy z radością udamy się na rejs jutro lub w przyszłym miesiącu z danymi, które mamy teraz”? „Jestem jednym z tych, którzy są sceptyczni, ponieważ z jednej strony ma to ogromny wpływ na ekonomię, z drugiej strony jest to koszt życia i obawiam się, że nie można wycenić żadnego życia.”

PoprzedniAkcja strażaków po tym, jak grupa mężczyzn urządziła grilla w New Forest
NastępnyWedług nauczycieli powrót dzieci do szkół w czerwcu jest nierealny