Start Brexit Zwolennicy Brexitu chcieli, aby Big Ben ogłosił wyjście Wielkiej Brytanii z Unii

Zwolennicy Brexitu chcieli, aby Big Ben ogłosił wyjście Wielkiej Brytanii z Unii

1296
0

Grupa deputowanych popierających Brexit złożyła wniosek o to, aby moment wyjścia kraju z Unii Europejskiej uczcić biciem Big Bena. Spiker brytyjskiej Izby Gmin zdecydował, że nie podda pod głosowanie tej propozycji.

Wieża Elizabeth Tower, wraz z umieszczonymi w niej dzwonem i zegarem, przechodzą renowację. Big Ben przerywa związane z tym milczenie tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Grupa popierających brexit posłów rządzącej Partii Konserwatywnej złożyła poprawkę do omawianej w Izbie Gmin ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z UE. Chcieli, by Big Ben zabrzmiał także 31 stycznia o godzinie 23, czyli w momencie brexitu.

„Niezależnie od tego, czy ktoś się opowiadał za wyjściem, czy pozostaniem, nie ma wątpliwości, że będzie to symboliczny moment w historii tego kraju. Aby uhonorować ten doniosły moment, postuluję, wraz z 50 innymi członkami parlamentu, by pozwolić Big Benowi także na uczczenie naszej wolności” – argumentował konserwatywny poseł Mark Francois, który zgłosił poprawkę.

Spiker Izby Gmin Lindsay Hoyle nie zdecydował się jednak na to, by poddać poprawkę pod głosowanie.

Poprzedni10 tys. kobiet w Southampton nie przeszło ostatniego podstawowego badania piersi
NastępnySklep na Bitterne celem włamywaczy po raz drugi w ciągu 6 miesięcy