Start Polecane Związki zawodowe oferują infolinię dla pracowników Amazon

Związki zawodowe oferują infolinię dla pracowników Amazon

479
0

Pracownikom Amazon w Southampton zaoferowano gorącą linię, jako że działacze żądają „nowej umowy” dla pracowników.

Cyfrowy gigant jest wzywany do uznania związków zawodowych i dzielenia się większym majątkiem z siłą roboczą. Jednak Amazon podkreśla, że ​​już teraz dobrze traktuje pracowników.

Związek zawodowy Unite ogłosił swoją infolinię w Internecie i za pośrednictwem lokalnych gazet. Posunięcie to zbiega się z uruchomieniem Action on Amazon, kampanii na rzecz lepszego traktowania pracowników. Uczestnicy kampanii mieli wczoraj odsłonić gigantyczny baner w Southampton Bargate.

Założyciel i dyrektor generalny Amazona, Jeff Bezos, jest uważany za najbogatszego człowieka na świecie, z majątkiem wartym 196 miliardów dolarów (około 142 miliardów funtów).

Sharon Graham, dyrektor wykonawczy Unite, powiedziała: „Firma Unite otworzyła poufną infolinię dla pracowników Amazon w Southampton, gdzie można poinformować o złym traktowaniu i praktykach pracy.” „Amazon atakuje wszelkie próby pracowników mające na celu zdobycie wspólnego głosu. Właśnie dlatego Unite uruchamia Action on Amazon, aby dać pracownikom Amazon głos.” „Dzięki pracownikom firmy, którzy odegrali kluczową rolę w życiu tak wielu ludzi podczas pandemii, Jeff Bezos stał się jednocześnie najbogatszym człowiekiem na świecie. To najlepszy czas, aby Amazon dał pracownikom w Southampton prawo do przynależności do związku”.

Amazon w ubiegłym roku zwiększył swoją stałą siłę roboczą o jedną trzecią i zatrudnił 20 000 pracowników sezonowych. Prawie podwoił swój zysk w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak Unite skrytykował firmę za to, że nie daje pracownikom głosu za pośrednictwem związków zawodowych i nie podpisuje się pod United Nations Global Compact lub Ethical Trading Initiative.

W zeszłym roku Amazon zwiększył zatrudnienie na stałe z 40 do ponad 50 w jednej ze swoich dwóch lokalizacji w Southampton oraz z około 20 do ponad 80 w drugiej. Firma zatrudniła około 200 pracowników sezonowych.

PoprzedniUruchomiono nowy program rowerów elektrycznych dla firm w Southampton i okolicach
NastępnySzkoła w Hampshire zamontuje monitory powietrza w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusów