Start Polecane Zraszacze przeciwpożarowe zostaną zainstalowane w wieżowcach w Southampton

Zraszacze przeciwpożarowe zostaną zainstalowane w wieżowcach w Southampton

2581
0

Komendant straży pożarnej w Hampshire domaga się zainstalowania zraszaczy przeciwpożarowych we wszystkich wieżowcach mieszkalnych na terenie Wielkiej Brytanii. Apel ten został wystosowany tydzień po tragicznym pożarze wieżowca w Londynie.

To już tydzień po tym, jak zapalił się budynek Grenfell Tower. W pożarze zginęło 79 osób, ale liczba ta ciągle rośnie ponieważ dziesiątki osób uważa się wciąż za zaginione. To także siedem lat po tym, jak doszło do pożaru mieszkania w Shirley Tower w Southampton, kiedy to na służbie zginęło dwóch strażaków.

Southampton City Council podjął decyzję o zainstalowaniu zraszaczy w trzech najwyższych blokach mieszkalnych w Southampton. Pozostałe wieżowce dostaną zraszacze przeciwpożarowe do końca tego roku. Canberra Towers, Redbridge Towers i Millbrook Towers, jako najwyższe budynki mieszkalne w mieście dostaną zraszacze jako pierwsze.

Komendant straży pożarnej w Hampshire mówi o tym, że posiadanie zraszaczy w budynku to tak, jak obecność wykwalifikowanego strażaka w każdym pomieszczeniu.

PoprzedniWeryfikacja ochrony przy meczecie w Southampton po ataku w Londynie
NastępnyImigranci z UE będą musieli rejestrować się na Wyspach?