Start Polecane Zorza polarna w Londynie do 11 grudnia

Zorza polarna w Londynie do 11 grudnia

495
0

Pokaz świateł inspirowany zorzą polarną rozpocznie się w Londynie od 11 grudnia.

Pokaz świateł 'Borealis’ przeniesie jeden z siedmiu naturalnych cudów świata na niebo stolicy w Guildhall Yard. Bezpłatne bilety dostępne są online.

Od 11 do 22 grudnia spektakularna instalacja autorstwa znanego artysty Dana Achera pozwoli obserwującym poczuć się jak na biegunie północnym – tyle tylko, że zorzę będzie można zobaczyć w samym centrum miasta. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach kampanii „Winter Lights”, promującej Londyn na świecie i zachęcającej turystów do odwiedzania metropolii w okresie świątecznym.

„Spektakularny spektakl Borealis wprowadzi do naszego miasta magię zorzy polarnej, natomiast charakterystyczne londyńskie mosty, budynki i drzewa zostaną oświetlone wzdłuż Southbank. Nasze światowej sławy lampki choinkowe, lodowiska i targowiska zapewnią, że Londyn będzie wspaniale udekorowany” – zapewnia Sadiq Khan.

Na „londyńską zorzę” przewidziano 20 tys. biletów – wszystkie są darmowe, ale trzeba je rezerwować przez stronę eventbrite. Pokaz prowadzony będzie codziennie od 11 do 22 grudnia, w godzinach od 17:30 do 22:00, co pół godziny. Miejscem pokazu będzie plac Guildhall Yard.

PoprzedniŚledztwo po katastrofie brytyjskiego myśliwca F-35 na Morzu Śródziemnym
NastępnyOrganizacja charytatywna zachęca ludzi, aby nie ignorowali objawów raka trzustki