Start Brexit Zobacz czy po Brexicie będziesz mile widziany w UK

Zobacz czy po Brexicie będziesz mile widziany w UK

1459
0

+Priti Patel ujawnił więcej szczegółów na temat nowego systemu imigracyjnego po Brexicie. Minister spraw wewnętrznych podkreśliła, że „najzdolniejsi i najlepsi” będą nadal mile widziani w Wielkiej Brytanii.

W ramach systemu opartego na punktach, który wejdzie w życie od 1 stycznia, obywatele UE będą traktowani bardziej równi z osobami z reszty świata – chociaż nie będą musieli dostarczać odcisków palców do wiz. W oświadczeniu do Izby Gmin Patel powiedziała, że ​​będą również przyspieszone wizy dla pracowników służby zdrowia przybywających do kraju.

Boris Johnson powiedział, że plan pokazał, że Wielka Brytania będzie miała „humanitarny i rozsądny” system imigracyjny pomimo „odzyskania kontroli” po Brexicie . Zgodnie z planami ministrowie otrzymają uprawnienia do wykluczania lub deportowania zagranicznych przestępców, którzy zostali skazani na więcej niż rok więzienia. Urzędnicy będą mogli również blokować uporczywych przestępców, takich jak kieszonkowcy i włamywacze, nawet jeśli zostali skazani na mniej niż rok. Zmiana oznaczałaby, że przestępcy z UE są traktowani tak samo, jak obecnie dzieje się z przestępcami spoza bloku. Zgodnie z obecnymi przepisami skazani ci mogą być wykluczeni wyłącznie na podstawie indywidualnych przypadków. Nowy system imigracyjny ma na celu zmniejszenie liczby nisko wykwalifikowanych migrantów przybywających do Wielkiej Brytanii od początku przyszłego roku, ale ma na celu ułatwienie pracownikom o wyższych kwalifikacjach uzyskiwania wiz w Wielkiej Brytanii. Osoby, które chcą mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii, będą musiały zdobyć 70 punktów, aby móc ubiegać się o wizę. Punkty zostaną przyznane za kluczowe wymagania, takie jak umiejętność mówienia po angielsku do pewnego poziomu, posiadanie oferty pracy od zatwierdzonego pracodawcy i spełnianie minimalnego progu wynagrodzenia.Wiza zdrowotna i opiekuńcza zapewni kluczowym pracownikom służby zdrowia drogę do pracy w Wielkiej Brytanii. Nie obejmie to jednak pracowników opieki.Sekretarz Thomas Thomas-Symonds powiedział: „Co ten rząd ma przeciwko pracownikom opieki? Najnowsze artykuły na temat proponowanego systemu imigracyjnego potwierdzają, że torysi nie uważają opiekunów za wykwalifikowanych pracowników.

Rehana Azam, krajowa sekretarz związku zawodowego GMB, stwierdziła: „Nowe przepisy imigracyjne rządu zapadają w zawstydzający chaos i nie biorą pod uwagę ani nie uznają, że pracownicy zajmujący się kluczową opieką zawodową wykonywali pracę w ciągu ostatnich kilku miesięcy”.

Każdy, kto przebywa już w Wielkiej Brytanii i został skazany na co najmniej rok więzienia, „musi być brany pod uwagę pod kątem deportacji”, dodają dokumenty rządowe. W dokumencie zawierającym dalsze informacje na temat nowego systemu imigracyjnego napisano: „W przypadku gdy 12-miesięczny próg deportacji do przestępstwa nie zostanie osiągnięty, zagraniczny przestępca będzie nadal rozpatrywany pod kątem deportacji, jeżeli sprzyja dobru publicznemu, w tym tam, gdzie ma poważne lub trwałe konsekwencje przestępczość. „Widzimy ogromną liczbę osób, które rejestrują się, by zachować prawo do pozostania, i to świetnie, więc mamy duży, duży zasób pracowników, którzy pomagają w tym kraju, którzy przybyli z zagranicy. Chociaż oczywiście zamierzamy odzyskać kontrolę i kontrolować nasz system imigracyjny, nie będziemy po prostu zatrzaskiwać bram i nie zatrzymywać nikogo, kto przyjedzie do tego kraju. Gdzie ludzie mogą wnosić wkład w ten kraj, w którym ludzie chcą zarabiać na życie i robić wielkie rzeczy dla tego kraju, oczywiście będziemy mieli ludzki i rozsądny system”, powiedział Johnson.

Natomiast Priti Patel dodała: „W czasach, gdy coraz więcej osób w Wielkiej Brytanii szuka pracy, nowy system punktowy zachęci pracodawców do inwestowania w siłę roboczą w Wielkiej Brytanii, a nie po prostu poleganie na pracy z zagranicy. Wprowadzamy jednak również niezbędne zmiany, więc pracodawcom łatwiej jest przyciągnąć najlepszych i najzdolniejszych z całego świata, aby przybyli do Wielkiej Brytanii w celu uzupełnienia posiadanych przez nas umiejętności. Przedsiębiorcom będzie łatwiej uzyskać dostęp do potrzebnych im talentów, ponieważ usunęliśmy test rynku pracy rezydenta, obniżyliśmy próg umiejętności i wynagrodzenia oraz zlikwidowaliśmy ograniczenie dla wykwalifikowanych pracowników. Wprowadzimy nową szybką wizę zdrowotną i wizową. Dzięki temu utalentowani pracownicy służby zdrowia na całym świecie będą mogli łatwiej i szybciej pracować w naszej genialnej służbie zdrowia oraz w kwalifikujących się zawodach w sektorze opieki społecznej. Opłata wizowa zostanie obniżona, a ubiegający się o nią pracownicy służby zdrowia mogą spodziewać się decyzji o tym, czy będą mogli pracować w Wielkiej Brytanii w ciągu zaledwie trzech tygodni po rejestracji biometrycznej. Zwolnimy pracowników pierwszej linii w służbie zdrowia i opiece społecznej oraz szerszych pracowników służby zdrowia z obowiązku opłacania dopłaty za imigrację ”.

Rząd „dopracowuje” proces wizowy dla studentów. Tymczasem droga dla absolwentów umożliwi studentom zagranicznym, pozostanie w Wielkiej Brytanii przez co najmniej dwa lata po ukończeniu studiów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWzrasta liczba zachorowań na Covid-19 w Southampton
NastępnyKoronawirus: najwięcej palaczy zrezygnowało z nałogu od dekady