Start Wiadomości Znamy imię brytyjskiej księżniczki!

Znamy imię brytyjskiej księżniczki!

2092
0

Charlotte Elizabeth Diana – takie imię otrzymała urodzona w sobotę córeczka księżnej Kate i księcia Williama, młodsza siostrzyczka księcia George’a.

Do momentu nadejścia oficjalnej informacji z Pałacu Kensington media prześcigały się w domysłach dotyczących imienia małej księżniczki. I tak wśród najpopularniejszych propozycji znalazły się: Alice, Charlotte, Victoria, Elizabeth, Grace, Diana i Alexandra. Szczególną sympatią cieszyło się zwłaszcza imię zmarłej wskutek tragicznego wypadku matki Williama, księżnej Diany – którą książęca para faktycznie postanowiła uhonorować.

Jak zauważają media, rodzice dziewczynki po raz kolejny nie kazali długo czekać na swoją decyzję, bowiem znów – tak samo, jak miało to miejsce w przypadku pierwszego dziecka książęcej pary – imię potomka wybrano zaledwie w dwa dni od jego narodzin. Dla porównania – imię księcia Williama podano ok. tygodnia po jego narodzinach, a imię księcia Karola ogłoszono, kiedy chłopiec miał miesiąc!

Mała księżniczka przyszła na świat w sobotę rano w londyńskim szpitalu św. Marii. Dziewczynka waży ok. 3,7 kg, czuje się dobrze.

Jak zauważają brytyjskie media, córeczka Williama i Kate jest czwartą osobą w kolejce do tronu – po swoim dziadku, księciu Karolu, ojcu – Williamie i starszym bracie, George’u.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniTrzy Królowe opuściły Southampton
NastępnyWięcej połączeń lotniczych z Polski do UK