Start Polecane Znalezisko historyczne dokonane podczas przebudowy Winchester College

Znalezisko historyczne dokonane podczas przebudowy Winchester College

354
0

Znaczące średniowieczne odkrycia zostały dokonane w ramach przebudowy Centrum Sportowego Winchester College.

Stanowisko w Kingsgate Park zostało poddane monitorowaniu archeologicznemu w wyniku planowanych prac budowlanych. Pierwszych znalezisk dokonano w maju 2020 r., a następnie kontynuowano badania.

Najpierw odkopano ceramikę i nóż z okresu średniowiecza, a następnie fragment zabytkowej alejki ze studnią wyłożoną kamieniem, również z tego samego okresu. Linia, która została odkryta, została zidentyfikowana jako Gynge Lane, została naniesiona na mapę w latach 70-tych XIII wieku. Zespół archeologów nakreślił dokładną trasę ścieżki, odnalazł i odnotował wszystkie istotne znaleziska. Pas biegnie bezpośrednio przez nowe centrum sportowe Winchester College, aż do St Cross Road, przy czym główne wejście do recepcji i korytarz znajdują się nad linią pasa.

Studnia pochodzi z tego samego czasu i znajduje się z boku pasa, co jest niezwykłe i może wskazywać, że była to studnia komercyjna. W sumie 5000 pozycji, datowanych na 1320 rok, zostało usuniętych z witryny w celu dalszych badań.

Pomimo opóźnień w projekcie spowodowanych znaleziskami archeologicznymi i Covid, nowy, najnowocześniejszy obiekt jest nadal na dobrej drodze do ukończenia w 2022 roku.