Start Coronavirus Znacznie mniej połączeń lotniczych we wrześniu i październiku

Znacznie mniej połączeń lotniczych we wrześniu i październiku

604
0

W związku z restrykcjami w podróżowaniu linie lotnicze decydują się na zmniejszenie liczny połączeń. Ryanair poinformował o zmniejszeniu liczby połączeń o 20 proc.

W związku z restrykcjami w podróżowaniu wprowadzanymi w kolejnych państwach spada liczba rezerwacji na loty. Linie lotnicze zdecydowały, że na jesieni połączeń będzie zdecydowanie mniej. „Wprowadzane w ciągu ostatnich dwóch tygodni przez wiele krajów UE ograniczenia dotyczące podróży negatywnie wpłynęły na przyszłe rezerwacje, zwłaszcza podróży służbowych we wrześniu i październiku, i sensowne jest zmniejszenie częstotliwości lotów, tak aby dostosować nasze możliwości do popytu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy” – oświadczył rzecznik Ryanair.

Ograniczane będą przede wszystkim połączenia do tych krajów, które w związku z rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem zostały objęte restrykcjami przez rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ryanair dodał jednak, że zmniejszona zostanie także liczba połączeń z i do Irlandii.

W ciągu ostatnich tygodni brytyjski rząd przywrócił obowiązek kwarantanny dla wszystkich osób przyjeżdżających m.in. z Hiszpanii, Luksemburga, Belgii, Francji, Holandii i Malty, a media spekulują, że w następnej kolejności objęci zostaną nim też podróżni z Chorwacji, Grecji i Turcji.

PoprzedniABP Southampton Marathon jako alternatywa dla London Marathon
NastępnyWielka Brytania: Prowadzisz jednoosobową firmę? Skorzystaj z finansowego wsparcia