Start Wiadomości Zmowa cenowa gazowej „wielkiej szóstki”. Zobacz, o ile mniejsze mogą być Twoje...

Zmowa cenowa gazowej „wielkiej szóstki”. Zobacz, o ile mniejsze mogą być Twoje rachunki

826
0

Sekretarz do spraw energii ostrzegł największych dostawców energii na Wyspach, że jeżeli nie zmienią swojej polityki cenowej, grozi im podział. Regulator zauważył, że działania „Big six” polegają na niekorzystnych ofertach dla osób, które są najbardziej lojalnymi klientami.

Według raportu, który został przygotowany przez Competition and Markets Authority wynika, że 95 procent konsumentów, którzy korzystają ze standardowych taryf mogłoby oszczędzić od 158 do 234 funtów rocznie, gdyby zmienili oni operatora pomiędzy początkiem 2012 roku a pierwszym kwartałem roku 2014.

Dochodzenie wszczęto po symbolicznych obniżkach największych firm, które pozwalały zaosczędzić klientom od 9 do 35 funtów rocznie.

Najbardziej stratni na polityce wielkich firm energetycznych są osoby, które mają niższe dochody, ponad 65 lat, żyjący w mieszkaniach socjalnych i bez odpowiednich kwalifikacji na rynku pracy. Kolejnymi grupami najbardziej narażonymi na niepotrzebne koszta są niepełnosprawni i samotni rodzice.

„Sześć największych firm energetycznych nieustannie ściąga wyższe opłaty za gaz i elektryczność, w porównaniu z niestandardowymi taryfami” mówi regulator.

Do firm „Big six” należą SSE, Scottish Power, British Gas owner Centrica, RWE npower, E.On i EDF Energy. Na początku roku, gdy ceny surowców energetycznych radykalnie spadały, firmy te zdecydowały się na symboliczne obniżki taryf, które często wprowadzały dopiero po zakończeniu okresu chłodów na Wyspach.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZłoty interes dla biur nieruchomości. Zarobiły ponad miliard funtów w zeszłym roku
NastępnyTo najlepsza sytuacja na rynku pracy od 40 lat