Start Wiadomości Zmiany w systemie socjalnym oraz podatkowym kosztowały podatników 1,127 funtów rocznie

Zmiany w systemie socjalnym oraz podatkowym kosztowały podatników 1,127 funtów rocznie

743
0

Biedniejsze rodziny w Wielkiej Brytanii najbardziej odczuły zmianę w systemie socjalnym oraz podatkowym, podczas gdy dla klasy średniej oraz najbogatszych skutki reformy były prawie niezauważalne.

Z badań przeprowadzonych przez Institute for Fiscal Studies wynika, że reformy najbardziej uderzyły w samotnych rodziców pozostających bez pracy, którzy stracili rocznie średnio 1,837 funtów.

Z kolei przeciętna rodzina w Wielkiej Brytanii straciła rocznie około 1,127 funtów. Laburzyści uważają, że wyniki badań są dowodem na to, że David Cameron „sprzeniewierzył się” swojej obietnicy dotyczącej prowadzenia najbardziej przyjaznych rodzinom rządów.
IFS twierdzi, że niemożliwe było przypisanie wszystkich podwyżek podatków oraz ograniczeń zasiłków w zależności konkretnych gospodarstw domowych.

James Browne, ekonomista z IFS będący współautorem raportu, twierdzi, że „niezależnie od sposobu przeprowadzenia cięć, rodziny o niskich przychodach i bardzo bogate tracą w zależności od wysokości swoich zarobków”.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniLidl utworzy 500 miejsc pracy w Szkocji
NastępnyPolicja apeluje o ostrożność. Cztery kradzieże samochodów w ciągu 35 minut