Start Polecane Zmiany w systemie opieki nad dziećmi niekorzystne?

Zmiany w systemie opieki nad dziećmi niekorzystne?

791
0

Od września rodzice 3- i 4-latków w Anglii będą mogli korzystać z 30 godzin darmowej opieki tygodniowo. Okazuje się jednak, że może doprowadzić to do zwiększenia kosztów opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym – alarmuje BBC.

Do tej pory ilość bezpłatnego czasu opieki nad dziećmi z rodzin pracujących wynosiła 15 godzin.

Nowe zasady zostały stworzone, aby pomóc pracującym rodzicom i odciążyć ich finansowo. Family and Childcare Trust alarmuje jednak, że zmiany mogą przynieść negatywne konsekwencje. Pojawiły się obawy, że darmowe godziny mogą doprowadzić do podwyższenia cen opieki za dodatkowy czas, który dzieci miałyby spędzać w placówkach.

Badanie zostało wysłane do 152 lokalnych władz na terenie Anglii, 112 z nich odesłało swoje komentarze do zmian. Ponad połowa z nich przyznała, że nie jest w stanie przewidzieć czy będzie mogła zapewnić dzieciom 30 darmowych godzin opieki. 67-proc. wyraziło obawę, że lokalne placówki nie zaoferują tylu godzin nieodpłatnej opieki z uwagi na zbyt małą liczbę personelu i idącą za tym koniecznością podniesienia opłat za opiekę wychodzącą poza darmowe 30 godzin.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOtwarcie nowego kina w Southampton
NastępnyAdam czy Mohammed? Czy brytyjski rynek pracy jest tolerancyjny?