Start Coronavirus Zmiany w aplikacji NHS Test and Trace. Każdy będzie musiał się meldować

Zmiany w aplikacji NHS Test and Trace. Każdy będzie musiał się meldować

678
0

Każda osoba w grupie musi zameldować się w pubie lub w sklepie, a nie, jak do tej pory, tylko jeden członek. Zmiany w sposobie meldowania się w lokalach i sklepach w aplikacji NHS Test and Trace zostały wprowadzone tuż przed poluzowaniem kolejnych obostrzeń. 

Aktualizacje aplikacji weszły w życie i zbiegły się w czasie z udostępnieniem od piątku szybkich testów przepływu bocznego dla wszystkich w Anglii.
Nowe przepisy stanowią teraz, że wszyscy w grupie muszą się zameldować po przybyciu na miejsce, skanując plakat z kodem QR NHS w aplikacji lub podając swoje dane kontaktowe. W zeszłym roku wymagano jedynie, aby główny członek grupy się zameldował. Jeśli użytkownik uzyska pozytywny wynik testu na koronawirusa, będzie musiał udostępnić historię miejsc, w których się meldował. Oznacza to, że miejsce zostanie szybciej ostrzeżone, a lokalne ogniska będą łatwiejsze do opanowania.

Jeśli konkretna osoba była w danym miejscu w tym samym dniu, co osoba, u której od tego czasu uzyskano wynik pozytywny, może otrzymać ostrzeżenie z informacją, aby zarezerwować test PCR, niezależnie od tego, czy wykazuje objawy, czy nie. Wszystkie obiekty w Anglii otrzymają nowe plakaty QR do wyświetlenia, które według rządu są wyraźniejsze i łatwiejsze w użyciu. Właściciele firm są prawnie zobowiązani do wystawiania tych plakatów.

W piątek w Anglii rozpocznie się kampania zachęcająca ludzi do przeprowadzania szybkich testów przepływu bocznego dwa razy w tygodniu. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDomy bardziej przystępne cenowo w Southampton w 2020 r.
NastępnyRząd Wielkiej Brytanii zamierza zaszczepić wszystkich dorosłych do końca lipca