Start Coronavirus Zmiany Covid w podróżowaniu to „uderzenie młotkiem” w przemysł turystyczny

Zmiany Covid w podróżowaniu to „uderzenie młotkiem” w przemysł turystyczny

598
0

Powrót testów przed wyjazdem dla podróżnych udających się do Wielkiej Brytanii został opisany przez branżę turystyczną jako „uderzenie młotkiem” dla sektora.

Od wtorku wszyscy w wieku 12 lat i starsi będą musieli przystąpić do testu maksymalnie 48 godzin przed wyjazdem. Rząd stwierdził, że zaostrzenie przepisów jest konieczne ze względu na wzrost liczby przypadków wariantu Omicron związanego z podróżami zagranicznymi.

Najnowsze dane brytyjskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Zdrowia wykazały w sobotę, że w Wielkiej Brytanii zgłoszono kolejne 26 przypadków wariantu Omicron – co daje dotychczas 160 przypadków.

Naukowcy wyrazili obawy, że silnie zmutowany wariant może być bardziej przenośny niż dominujący szczep Delta i może być odporny na szczepionki.

Zgodnie ze zmianami podróżni będą zobowiązani do okazania dowodu negatywnego wyniku testu PCR lub testu bocznego przepływu wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem, poinformował rząd w komunikacie prasowym. Obecnie podróżni muszą się izolować tylko do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu w ciągu dwóch dni od przybycia do kraju.

Rząd powiedział, że zmiana zasad nastąpiła po nowej analizie brytyjskiej Agencji Zdrowia i Bezpieczeństwa, która wskazuje, że okno między infekcją a zakaźnością może być krótsze w przypadku wariantu Omicron.

Rząd powiedział, że zwiększa to skuteczność testów przed wyjazdem, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że wykryje pozytywne przypadki przed podróżą.

Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział, że środki są tymczasowe.

PoprzedniSzpital w Southampton przeprowadził operację ratującą życie dziecka-uchodźcy
NastępnySzkoła podstawowa w Southampton uznana za jedną z najlepszych w Wielkiej Brytanii