Start Coronavirus Zmarł kapitan sir Thomas Moore. 100-latek chorował na Covid-19

Zmarł kapitan sir Thomas Moore. 100-latek chorował na Covid-19

345
0

Zmarł kapitan sir Thomas Moore, stulatek, który w kwietniu zorganizował akcję, dzięki której zebrano ponad 30 milionów funtów na pomoc pracownikom ochrony zdrowia. Moore chorował na COVID-19.

“Ostatni rok życia naszego ojca był niezwykły. Odmłodniał i doświadczył rzeczy, o których wcześniej tylko marzył. Chociaż był w tak wielu sercach tylko przez krótki czas, był niezwykłym ojcem i dziadkiem i pozostanie żywy w naszych sercach na zawsze” – napisała rodzina zmarłego.

Królowa Elżbieta II wysłała prywatną wiadomość z kondolencjami do rodziny zmarłego. “Jej Królewska Mość z przyjemnością wspomina spotkanie z kapitanem sir Tomem Moore’em i jego rodziną w Windsorze w zeszłym roku” – czytamy na Twitterze.

Sir Tom Moore był weteranem II wojny światowej. Na początku kwietnia zeszłego roku postanowił pomóc brytyjskim pracownikom ochrony zdrowia walczącym z epidemią. Na internetowej platformie ogłosił zbiórkę pieniędzy i wyzwanie dla siebie samego – przejście stu (liczących 25 metrów) okrążeń wokół własnego domu przed setnymi urodzinami, w ciągu niespełna miesiąca, .

PoprzedniLiczba zgłoszeń przemocy domowej od NSPCC wzrosła o 60% na południowym wschodzie
NastępnyCovid: Strażacy w Basingstoke przeszkoleni w podawaniu szczepionek