Start Wiadomości Złoty interes dla biur nieruchomości. Zarobiły ponad miliard funtów w zeszłym roku

Złoty interes dla biur nieruchomości. Zarobiły ponad miliard funtów w zeszłym roku

880
0
Photo credit: monkeybanjo / Foter / CC BY-NC

Bum na londyńskim rynku mieszkaniowym trwa. Oznacza to złote żniwa dla wszystkich agentów nieruchomości, którzy mogą liczyć na coraz wyższe prowizje od zawieranych transakcji. W zeszłym roku zanotowali oni wzrost przychodów o 23 procent.

Sprzedający mieszkanie musiał się liczyć z prowizją średnio 9,384 funta – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę HouseSimple.

Najwięcej w stolicy Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić w ekskluzywnych dzielnicach, jak Kensington i Chelsea. Pośrednicy zarobili na sprzedaży domów w tej okolicy aż 73 miliony funtów. Największy wzrost z kolei, sięgający 50 procent, zanotowano w dzielnicach Greenwich i Newham.

„Nieruchomości w najlepszych londyńskich dzielnicach sprzedają się na pniu, więc agenci współpracujący z najbogatszymi klientami utrzymują swoje prowizje na bardzo wysokim poziomie” mówi Alex Gosling z HouseSimple.

Cena mieszkań i domów w stolicy Wielkiej Brytanii nieustannie rośnie. W styczniu przeciętny dom był wart o 8 tys. funtów więcej niż w grudniu zeszłego roku i aż o 65 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni130 nowych miejsc pracy w Hampshire
NastępnyZmowa cenowa gazowej „wielkiej szóstki”. Zobacz, o ile mniejsze mogą być Twoje rachunki