Start Wiadomości Zimowy chaos w Wielkiej Brytanii

Zimowy chaos w Wielkiej Brytanii

2597
0

Utrudnienia kolejowe, lotnicze czy autobusowe, problemy z przejazdem samochodów i przerwy w dostawach prądu – to wszystko skutki śnieżyc jakie przeszły nad Wielką Brytanią. Biały puch pokrył też inne miejsca w Europie. Śnieg spadł m.in. w części Polski, Francji, Szwajcarii czy Niemczech.

Brytyjscy meteorolodzy wydali już kilka ostrzeżeń w związku z tym, że opady śniegu mają nie ustawać i w najbliższych dniach mają objąć niemalże cały kraj.

Pomarańczowy alert, oznaczający trudne warunki atmosferyczne został ogłoszony dla East Midlands, Yorkshire, West Midlands, North East i North West England.

Nieco mniej trudne warunki panują na południu Wielkiej Brytanii – tam obowiązuje żółty alert.

W sobotę wiele pojazdów utknęło w zaspach na brytyjskich drogach, zawieszono kilka lotów do czasu odśnieżenia pasów startowych, utrudnienia spotkały także pasażerów kolei i autobusów.

Prądu zostało pozbawionych niemalże 40 tys. domostw, a prawie 70 tys. zmagało się z przerwami w jego dostawach.

Oprócz śniegu i wiatru, mieszkańcy Wysp mogą narzekać na uciążliwy chłód. Najmroźniej było minionej nocy w Szkocji, gdzie było nawet 8,5 stopnia poniżej zera.

Meteorolodzy zapowiedzieli już jednak, że w przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii słupki rtęci mogą spaść nawet do -10 stopni Celsjusza.

Śnieg spadł również we Francji w Alpach, gdzie z powodu białego puchu na drogach ugrzęzło nawet 15 tys. kierowców. Na niedomiar śniegu nie mogą też narzekać mieszkańcy południozachodnich Niemiec i Szwajcarii. Opady śniegu nastąpiły także w Polsce.

(Autor: ml / za: dailymail.co.uk;TVN Meteo)

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPijani Brytyjczycy to zbytnie obciążenie dla służby zdrowia. Problem powinna rozwiązać policja
NastępnyMiliony mieszkańców Wielkiej Brytanii głodują