Start Polecane „Zielony” plan dotyczący odpadów w New Forest został zatwierdzony

„Zielony” plan dotyczący odpadów w New Forest został zatwierdzony

337
0

Rada zatwierdziła plan bardziej ekologicznej utylizacji odpadów w New Forest.

Rada Nadleśnictwa zatwierdziła nową Wspólną Strategię Gospodarki Odpadami Komunalnymi (JMWMS). Oznacza to, że rada będzie współpracować z innymi władzami w Hampshire w celu zmniejszenia śladu węglowego usług utylizacji zgodnie z nowym ustawodawstwem rządowym.

Kluczowym priorytetem w JMWMS jest dążenie do recyklingu „dwustrumieniowego”, z papierem i tekturą w jednym pojemniku. Szklane, plastikowe butelki, tace i puszki trafią do innego. W ciągu najbliższych kilku lat rząd będzie wymagał od wszystkich władz w Anglii zapewnienia selektywnej zbiórki odpadów spożywczych.

Podczas gdy JMWMS ustala zasady dla przyszłego systemu dwustrumieniowego, sposób zbierania i recyklingu odpadów zostanie określony w strategii rady ds. odpadów i recyklingu. Strategia uwzględnia zróżnicowane potrzeby mieszkańców New Forest, m.in. mieszkających w zabudowie szeregowej, mieszkaniach i domach wiejskich.

Informacje o usługach związanych z odpadami, takie jak sposób zbierania odpadów, rodzaje używanych kontenerów i pojazdów, będą znane, gdy ostateczna strategia dotycząca odpadów zostanie uzgodniona na początku 2022 roku.

PoprzedniBrytyjscy lekarze ostrzegają przed grypą
NastępnyTesty PCR Covid mają zostać zniesione, oszczędzając rodzinom 200 funtów na wakacjach