Start Polecane Zielone światło dla Brexitu! Konserwatyści górą!

Zielone światło dla Brexitu! Konserwatyści górą!

939
0

Partia Konserwatywna Borisa Johnsona zdobyła 368 mandatów i stabilną większość w Izbie Gmin – wynika po przeliczeniu głosów oddanych w wyborach w UK. Johnson może więc spokojnie planować wyjście Wielkiej Brytanii z UE 31 stycznia 2020 r.

Drugie miejsce zajęła Partia Pracy, która wprowadzi do Izby Gmin 191 przedstawicieli – podaje wp.pl. – Szkocka Partia Narodowa zdobyła 55 mandatów. Liberalni Demokraci mogą liczyć na 13 miejsc w Izbie Gmin. Partia Walii wprowadzi 3 reprezentantów, a Zieloni jednego. 28 mandatów przypadnie pozostałym ugrupowaniom. 

Wg dziennik.pl, zwycięstwo konserwatystów oznacza, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE w ustalonym terminie, czyli 31 stycznia przyszłego roku, jest przesądzone. – Przed wyborami konserwatyści zapowiadali, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia pod obrady parlamentu wróci ustawa o porozumieniu z UE w sprawie warunków wyjścia. W dłuższej perspektywie wyniki zapowiadają, że ponownie będą stawiane pytania o przyszłość Zjednoczonego Królestwa. Znaczący wzrost mandatów dla SNP da tej partii argument na rzecz drugiego referendum w sprawie niepodległości Szkocji – czytamy na dziennik.pl.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniStarszy mężczyzna zmuszony do wybrania pieniędzy przez nieuczciwych handlowców w Southampton
NastępnyDwóch mężczyzn z Hampshire skazanych za handel narkotykami