Start Wiadomości Zbyt małe oszczędności co trzeciej rodziny w UK

Zbyt małe oszczędności co trzeciej rodziny w UK

843
0

Co trzecia brytyjska rodzina nie byłaby w stanie uregulować opłaty za czynsz bądź spłacić raty kredytu mieszkaniowego po miesiącu od utraty pracy – wynika z badań przygotowanych dla organizacji charytatywnej Shelter, która pomaga bezdomnym.

Głównymi powodami, dla których niepracujące rodziny nie mogą płacić za swoje rachunki regularnie są wysokie koszty mieszkaniowe i brak osobistych oszczędności. Badanie zostało przeprowadzone przez YouGov na zlecenie Shelter, na 8,381 dorosłych, w tym 1,581 członków rodzin pracujących z dziećmi. Wykazało ono, że 37 proc. rodzin po utracie pracy nie byłoby w stanie pokryć kosztów mieszkaniowych po ponad miesiącu od tego wydarzenia, a dla 23 proc. byłoby to w ogóle niemożliwe.

– Wyniki badań przypominają, że wysokie koszty utrzymania sprawiają, iż milionom brytyjskich rodzin trudność sprawia regularne płacenie rachunków co miesiąc – powiedział Champbell Robb, szef organizacji Shelter.

Przykładem takiej sytuacji jest samotna matka z dwójką dzieci Lou, która, mimo że przeprowadziła się do mniejszego mieszkania, w dalszym ciągu ma problemy z płatnościami.

– Nigdy nie miałam zabezpieczenia finansowego. Człowiek myśli, że jeśli pracuje, to uda mu się trochę odłożyć każdego miesiąca, ale to jest niewykonalne, ponieważ opłaty podstawowe są takie wysokie – żali się kobieta.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPijane samoloty
NastępnyTomek i Przyjaciele w Southampton