Start Polecane Zawrotna cena środka do dezynfekcji rąk w jednym ze sklepów w Southampton

Zawrotna cena środka do dezynfekcji rąk w jednym ze sklepów w Southampton

1626
0

Mieszkańcy Southampton planują zbojkotować sklep spożywczy w Southampton, który, jak twierdzą, sprzedaje środki do dezynfekcji rąk w „nieprawdopodobnej” cenie.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak koronawirus doprowadził, że wiele sklepów i sprzedawców internetowych oferuje produkty czyszczące po wyższych cenach.

Sklep Premier w Bitterne Village sprzedaje Eden Hand Sanitizer Cleansing Spray za 11,99 £.Pod postem na Facebooku, opublikowanym przez jednego z klientów sklepu, znaleźć można komentarze oburzonych mieszkańców miasta, który twierdzą, że ta cena to „rozbój w biały dzień”.

Właściciel sklepu odpowiedział: „Powodem tak wysokiej ceny środka dezynfekującego są dostawcy, od których pozyskujemy wspomniane środki. Nie jesteśmy dużą firmą i nie mamy ogromnych środków na zabezpieczenie dużych ilości produktów, dlatego niestety nie otrzymujemy najtańszej z cen hurtowych. Cena obejmuje koszty i paliwo, czas odbioru tych przedmiotów”.

Jeśli chodzi o sprzedaż środków do dezynfekcji rąk, internetowy detalista Amazon planuje ścigać osoby sprzedające drogie produkty podczas epidemii wirusa. eBay zakazał także sprzedaży masek na twarz i środków dezynfekujących do rąk i powiedział, że usunie z listy wszystkie produkty zawierające w opisie słowa koronawirus lub COVID-19.

PoprzedniCzwarta ofiara śmiertelna koronawirusa w Wielkiej Brytanii
NastępnySouthampton: pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u pracownika szpitala