Start Polecane Zatwierdzono plany przedłużenia pasa startowego na lotnisku w Southampton

Zatwierdzono plany przedłużenia pasa startowego na lotnisku w Southampton

445
0

Kontrowersyjne plany przedłużenia pasa startowego na lotnisku w Southampton zostały zatwierdzone po 19-godzinnej debacie.

Szefowie lotniska chcą przedłużyć pas startowy o 164 m, aby umożliwić loty na dłuższych dystansach, co, jak mówią, stworzy ponad 1000 dodatkowych miejsc pracy.

Decyzja została podjęta przez pełną radę gminy Eastleigh po odrzuceniu planów przez lokalny komitet obszaru. Posiedzenie, które rozpoczęło się w czwartek, zakończyło się głosowaniem we wczesnych godzinach w sobotę. Dwudziestu dwóch radnych głosowało za, przy 13 przeciw i jednym wstrzymującym się od głosu.

Setki osób oglądało debatę, która z powodu pandemii i ograniczeń odbyła się w Internecie. Oświadczenie grupy wyborczej Opozycja „Airport Expansion Opposition” głosi: „Dzisiejsza decyzja to nie koniec sprawy. Jest całkowicie błędna, nie tylko w przyjętych ustaleniach, ale także w sposobie, w jaki została podjęta.”

Local Democracy Reporting Service stwierdziła, że ​​liczba osób dotkniętych hałasem wzrośnie z 11450 w 2020 r. do 46050 w 2033 r., jeśli ekspansja pójdzie do przodu. Funkcjonariusze twierdzą jednak, że skutki zostaną złagodzone przez instalację izolacji akustycznej i ograniczenie do trzech milionów pasażerów rocznie.

Zwolennicy ekspansji twierdzą, że stworzy ona ponad 1000 miejsc pracy, pobudzi lokalną gospodarkę i spowoduje inwestycję w wysokości 15 milionów funtów.

PoprzedniPodano szczegóły pogrzebu księcia Filipa
NastępnyNowy mural w stylu Banksy pojawił się przed szpitalem w Hampshire