Start Polecane Zatwierdzono plany dalszej budowy ścieżek rowerowych w całym mieście

Zatwierdzono plany dalszej budowy ścieżek rowerowych w całym mieście

467
0

Zaakceptowano kontrowersyjne plany dalszej budowy ścieżek rowerowych i tworzenia przestrzeni dla dystansu społecznego.

Na spotkaniu z udziałem szefów Rady Miasta Southampton uzyskano ogólne zatwierdzenie planu naprawy ekologicznego transportu. Jednak przyszłość kontrowersyjnego planu transportowego miasta (w tym nowych ścieżek rowerowych) budzi wątpliwości.

Plan ma kosztować 4,1 miliona funtów i polegać na wygospodarowaniu więcej miejsca na przystankach autobusowych, sklepach i innych miejscach, w których może być konieczna kolejka.

Obejmuje to również wygospodarowanie przestrzeni drogowej i budowę tymczasowych ścieżek rowerowych na Bassett Avenue, Hill Lane, The Avenue i St Mary’s Road, a także ulepszenia mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa jazdy rowerem do Southampton General Hospital i Portswood oraz parkowanie rowerów w centrum miasta.

Jednak niektórzy mieszkańcy twierdzą, że może to spowodować większy ruch na drogach miasta i co za tym idzie korki.

Radny Christopher Hammond, przewodniczący Rady, powiedział: „Pod koniec maja uruchomiliśmy nasz projekt planu naprawy transportu ekologicznego , który określa, w jaki sposób wypróbować szereg środków transportowych, aby wspierać dystans społeczny i bardziej ekologiczne podróże w następstwie Covid19”.

Niektóre z projektów, które zostały już wdrożone, obejmują poszerzone chodniki wzdłuż Portland Terrace oraz tymczasowe ścieżki rowerowe zarówno na Avenue, jak i Bassett Avenue.

PoprzedniMaski na twarz: Lista miejsc, w których należy je nosić od 8 sierpnia
NastępnyRecesja w UK z powodu pandemii mniej dotkliwa niż się spodziewano