Start Polecane Zatwierdzono plany budowy 25-piętrowego wieżowca w Southampton

Zatwierdzono plany budowy 25-piętrowego wieżowca w Southampton

1081
0

Kontrowersyjne plany budowy wieżowca w Southampton posuwają się do przodu. Rada Miasta zatwierdziła budowę, jednak mieszkańcy wzywają radnych do odrzucenia propozycji.

Propozycja wybudowania 223 nowych mieszkań w Ocean Way na Ocean Village została przekazana Radzie Miejskiej Southampton. Zgodnie z planami przedstawionymi przez MDL Developments Ltd powstanie 25-piętrowy budynek podstawowy i dwa niższe poziomy po obu stronach, jeden 17-piętrowy i jeden 11-piętrowy.

Mieszkania w wieżowcu mają być jedno-, dwu- i trzypokojowe. Na miejscu przewidziano również 14 miejsc parkingowych, ale mieszkańcy nowego wieżowca będą mogli korzystać z pobliskiego parkingu wielopoziomowego.

Ale podczas gdy deweloperzy powiedzieli, że nowy budynek będzie pozytywnym dodatkiem do Ocean Village, mieszkańcy nazwali te plany „skandalicznymi” i wezwali radnych do ich odrzucenia.

Jeden z mieszkańców Oceana Village powiedział: „To skandaliczna propozycja. W cieniu umieści samą marinę, kawiarnie i bary. To zniszczy te firmy. W Ocean Village nie ma obiektów społecznościowych. To jest nadmierny rozwój. Rozwój w Ocean Village powinien się zatrzymać. ”

Pojawiły się również obawy dotyczące wpływu nowego budynku na parkowanie i środowisko.

Pomysłodawcy projektu bronią inwestycji i twierdzą, że celem programu jest przyciągnięcie nowych mieszkańców do tego obszaru, aby wspierać lokalne firmy. Każde mieszkanie będzie miało również swoje własne pomieszczenie na rower, aby zachęcić mieszkańców do jazdy na rowerze.

PoprzedniJak rada miasta ma pomóc bezdomnym w ciągu najbliższych pięciu lat
NastępnyPolowanie na podejrzanego po tym, jak kobieta z Southampton została zaatakowana w lesie