Start Polecane Zatwierdzono plany budowy 25-piętrowego wieżowca w Southampton

Zatwierdzono plany budowy 25-piętrowego wieżowca w Southampton

980
0

Kontrowersyjne plany budowy wieżowca w Southampton posuwają się do przodu. Rada Miasta zatwierdziła budowę, jednak mieszkańcy wzywają radnych do odrzucenia propozycji.

Propozycja wybudowania 223 nowych mieszkań w Ocean Way na Ocean Village została przekazana Radzie Miejskiej Southampton. Zgodnie z planami przedstawionymi przez MDL Developments Ltd powstanie 25-piętrowy budynek podstawowy i dwa niższe poziomy po obu stronach, jeden 17-piętrowy i jeden 11-piętrowy.

Mieszkania w wieżowcu mają być jedno-, dwu- i trzypokojowe. Na miejscu przewidziano również 14 miejsc parkingowych, ale mieszkańcy nowego wieżowca będą mogli korzystać z pobliskiego parkingu wielopoziomowego.

Ale podczas gdy deweloperzy powiedzieli, że nowy budynek będzie pozytywnym dodatkiem do Ocean Village, mieszkańcy nazwali te plany „skandalicznymi” i wezwali radnych do ich odrzucenia.

Jeden z mieszkańców Oceana Village powiedział: „To skandaliczna propozycja. W cieniu umieści samą marinę, kawiarnie i bary. To zniszczy te firmy. W Ocean Village nie ma obiektów społecznościowych. To jest nadmierny rozwój. Rozwój w Ocean Village powinien się zatrzymać. ”

Pojawiły się również obawy dotyczące wpływu nowego budynku na parkowanie i środowisko.

Pomysłodawcy projektu bronią inwestycji i twierdzą, że celem programu jest przyciągnięcie nowych mieszkańców do tego obszaru, aby wspierać lokalne firmy. Każde mieszkanie będzie miało również swoje własne pomieszczenie na rower, aby zachęcić mieszkańców do jazdy na rowerze.