Start Southampton Zatrudnianie pielęgniarek z zagranicy może mieć negatywny wpływ na poziom opieki nad...

Zatrudnianie pielęgniarek z zagranicy może mieć negatywny wpływ na poziom opieki nad pacjentem

Zatrudnianie pielęgniarek z zagranicy może mieć negatywny wpływ na poziom opieki nad pacjentem, twierdzą eksperci z Southampton General Hospital

923
0

Według raportu przedstawionego przez ekspertów ze szpitala w Southampton, pacjenci, którymi opiekują się pielęgniarki wyedukowane za granicą, czują się mniej usatysfakcjonowani opieką jaką otrzymują i nie mają zaufania do ich pracy.

Według przedstawionego raportu wynika, że zatrudnianie pielęgniarek z zagranicy zamiast z UK, negatywnie wpłynie na stan opieki świadczonej przez szpital. Raport mówi, że na każde 10 proc. wzrostu liczby zatrudnionych pielęgniarek z poza granic UK, zanotowano 12 proc. spadek zadowolenia pacjentów.

Z raportu dowiadujemy się również, że pacjenci którymi opiekowały się pielęgniarki z zagranicy, częściej skarżyli się, że traktowani są bez szacunku. Poza tym na pytania stawiane przez pacjentów, zagraniczne pielęgniarki odpowiadały w niezrozumiały sposób, lub nie potrafiły jasno wyjaśnić działania podawanych leków.

Szefowie NHS twierdzą, że powodem dla którego zatrudniane są pielęgniarki z zagranicy jest fakt, że w Wielkiej Brytanii nie ma wystarczającej liczby wykwalifikowanych pielęgniarek.

PoprzedniCraig David wystąpi na festiwalu Common People 2016
NastępnyWięcej zagranicznych studentów w UK