Start Polecane Zastrzyk gotówki dla portu w Southampton. Firma MCS wraca do miasta

Zastrzyk gotówki dla portu w Southampton. Firma MCS wraca do miasta

944
0

Jedna z największych firm oferujących rejsy wycieczkowe ogłosiła w tym tygodniu, że powraca do Southampton po trzyletniej nieobecności. Jeden ze statków szwajcarskiej firmy MCS będzie stacjonował w porcie na stałe. Z ekonomicznego punktu widzenia to bardzo dobra wiadomość dla miasta.

95000-tonowy okręt Magnifica, który może pomieścić na swoim pokładzie 2500 pasażerów, będzie bazował w Southampton od kwietnia 2018 roku. W ofercie firmy MCS znajdą się rejsy wycieczkowe do Norwegii, rejsy wokół Wielkiej Brytanii z przystankami w Edynburgu i Newcastle oraz wycieczki do Hiszpanii i Portugalii.

Firma MCS planuje ponadto jeszcze inne rejsy wycieczkowe z Southampton, które mają być dostępne już od 2017 roku. „To bardzo dobra wiadomość dla miasta” powiedział dyrektor portu w Southampton, Alastair Welch. „Każdy statek, który zawija do portu to od jednego do dwóch milionów funtów zysku dla regionu”.

MCS to czwarta, zaraz po Carnival, Royal Caribbean i Norwegian Cruise Lines największa firma na świecie oferująca rejsy wycieczkowe.

PoprzedniŚwiąteczne światełka na Bitterne w Southampton
NastępnyKrólowa Elżbieta II przynosi ogromne zyski UK