Start Wiadomości Zastrzelony podczas gry w Pokemon GO

Zastrzelony podczas gry w Pokemon GO

1166
0

Nastolatek z Gwatemali został postrzelony w czasie poszukiwania Pokemonów – informuje „The Independent”.

– Leżał już w łóżku, kiedy jego kuzyn wysłał mu wiadomość, aby wyszedł na zewnątrz i pograł w nową grę kilka bloków obok domu – opowiada matka nieżyjącego chłopca.

18-letni Jerson Lopez de Leon przyczaił się w ukryciu gdzie grał w Pokemony z 17-letnim kuzynem Danielem Moises Picenem. To właśnie wtedy chłopak został postrzelony. Kuzyni poszukiwali pokemonów w Chiquimula, 120 mil od Guatemala City.

– Nadal nie wiadomo dlaczego ta dwójka została zaatakowana – tłumaczy policjant. Można natomiast przypuszczać, że napastnicy sami korzystali z aplikacji, która posiada funkcje lokalizacji, za pomocą której można namierzać innych graczy.

Policja znalazła aż 20 osłonek kul na miejscu zbrodni, a obecnie poszukują właścicieli vana, którego widziano jak odjeżdżał z miejsca wypadku.

Jak donoszą lokalne raporty, chłopcy szli wzdłuż lini dworca kolejowego kiedy zostali postrzeleni. Person zmarł później w szpitalu.

Chociaż nie możemy jednoznacznie winić  gry za tragedię, która miała miejsce, można jednak stwierdzić, że jest to pierwsza śmierć związana z Pokemon Go.

W ostatnich dniach doszło do wielu innych nieszczęśliwych wypadków powiązanych z najnowszą grą – na przykład spadnięcie z klifu.

Pokemonowi gracze zmagają się też z cyber atakami.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniŻadnych kroków w kierunku Brexitu do końca roku
NastępnyWielka Brytania rezygnuje z przewodnictwa Unii Europejskiej