Start Polecane Zapowiedź planów połączenia kolejowego między Southampton a Heathrow

Zapowiedź planów połączenia kolejowego między Southampton a Heathrow

771
0

„Mamy nadzieję, że do 2026 roku trzy pociągi na godzinę będą jeździły do ​​Southampton” – taką wiadomość podał Graham Cross, szef Heathrow Southern Railway, który przygotowuje plany dotyczące miliardowego połączenia kolejowego między miastem a największym portem lotniczym w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z propozycją Southern Railway Heathrow, niezależnym przedsięwzięciem stworzonym do budowy połączenia kolejowego, nowa trasa widziałaby pociągi kursujące z Woking bezpośrednio na lotnisko Heathrow z South Western Mainline, która biegnie pomiędzy London Waterloo i Weymouth. Graham Cross, dodał: “Mamy nadzieję, że zapewni to szybkie i dogodne połączenie kolejowe z Southampton, Weymouth i Bournemouth, zapewniając nowe możliwości dla biznesu i turystów.

Pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że przynajmniej trzy pociągi na godzinę będą kursowały do Southampton i Dorset. “System HSRL dla południowych połączeń kolejowych do Heathrow jest dobrze rozwinięty, a prace wykonane przez AECOM i resztę naszego zespołu ekspertów potwierdzają, że jest to wykonalna, możliwa do zrealizowania i przystępna cenowo propozycja zwiększenia odsetka pasażerów docierających na lotnisko za pomocą połączenia kolejowego”.  Cross dodał, że usługa może być używana przez aż 33 000 osób dziennie, przyczyniając się do zmniejszenia ruchu drogowego.Oferty dla linii kolejowej Heathrow Southern Rail są obecnie rozpatrywane przez Departament Transportu.