Start Southampton Zanieczyszczenie powietrza w UK powoduje 40 tys. zgonów rocznie

Zanieczyszczenie powietrza w UK powoduje 40 tys. zgonów rocznie

1351
0

Naukowcy z Uniwersytetu w Southampton twierdzą, że grzyb w mieszkaniu i roztocza kurzu mają bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Badania pokazują także, że zanieczyszczenie powietrza w UK powoduje nawet 40 tys. zgonów rocznie.

Badania prowadzone przez naukowców potwierdziły, że źródła zanieczyszczenia powietrza wewnątrz domu takie jak wadliwy bojler, odświeżacze powietrza, chemikalia znajdujące się w środkach do czyszczenia mogą być równie niebezpieczne jak zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz, takie jak smog. Roztocza kurzu i pleśń są także bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Badania prowadzone przez naukowców z Southampton wykazały, że zanieczyszczenie powietrza, którego głównym źródłem są przede wszystkim spaliny samochodowe jest przyczyną przynajmniej 40 tys. zgonów w UK rocznie. Naukowcy potwierdzili, że nienarodzone i małe dzieci są szczególnie narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczonego powietrza.

Eksperci dowiedli, że zanieczyszczenie powietrza jest główną przyczyną występowania astmy u dzieci i dorosłych, a także zwiększa ryzyko zawału i ataku serca.

PoprzedniJeden z budynków w Southampton w konkursie o prestiżową nagrodę
Następny3 tys. funtów dla każdej ciężarnej?