Start Polecane Zanieczyszczenie powietrza: rada miasta Portsmouth prosi o pomoc

Zanieczyszczenie powietrza: rada miasta Portsmouth prosi o pomoc

525
0

Szeroko zakrojone plany przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza zostały przedstawione po wzroście odczytów dwutlenku azotu w Portsmouth.

Lider rady miasta napisał do sekretarza ochrony środowiska z prośbą o wsparcie na finansowanie alternatywnych inicjatyw mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Rada szacuje, że prawie połowa zanieczyszczenia powietrza w Portsmouth jest spowodowana przez samochody, samochody ciężarowe i autobusy.

Lider rady powiedział, że miasto potrzebuje „znacznie szerszego i bardziej radykalnego planu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza”.Pomysły obejmują bezpłatne bilety autobusowe dla mieszkańców i nowy trolejbus.

Propozycje obejmują również program złomowania samochodów, inwestycje w kolarstwo i przekształcanie wszystkich taksówek działających w mieście na pojazdy elektryczne.

Władze oświadczyły również, że chcą dokładniej przyjrzeć się zanieczyszczeniom spowodowanym wysyłką do portu i bazy morskiej.

Do października Rada Miasta Portsmouth będzie musiała udowodnić rządowi, że jest w stanie poprawić jakość powietrza w mieście. Jeśli nie będzie to możliwe, zostanie wprowadzona obowiązkowa strefa czystego powietrza, w której kierowcy będą musieli uiścić opłatę.

PoprzedniCiało znalezione w Woodmill w Riverside Park na Bitterne
Następny„Ludzie krzyczeli ratujcie się”– kupujący w szoku po incydencie w jednym z supermarketów