Start Polecane Zanieczyszczenie powietrza „powoduje setki kolejnych zawałów serca i udarów”

Zanieczyszczenie powietrza „powoduje setki kolejnych zawałów serca i udarów”

418
0

Badania sugerują, że wyższe zanieczyszczenie powietrza w Wielkiej Brytanii powoduje setki kolejnych zawałów serca, udarów i ostrych ataków astmy.

Zespół King’s College London sprawdził dane z Londynu, Birmingham, Bristolu, Derby, Liverpoolu, Manchesteru, Nottingham, Oxfordu i Southampton. Naukowcy obliczyli, że dni z ponadprzeciętnymi poziomami zanieczyszczenia spowodują dodatkowe zatrzymania akcji serca u 124 osób w ciągu roku.

Liczba ta opiera się na danych wezwania pogotowia ratunkowego i nie uwzględnia ataków serca u pacjentów już przebywających w szpitalu. Dane te potwierdzają tylko fakt, że zanieczyszczenie powietrza powoduje znaczące krótkoterminowe zagrożenia dla zdrowia, a ponadto przyczynia się do prawie 500 000 przedwczesnych zgonów w Europie każdego roku.

Dr Heather Walton z King’s College London Environmental Research Group powiedziała, że ​​polityka redukcji zanieczyszczenia powietrza koncentruje się głównie na skutkach związanych z oczekiwaną długością życia. „Jednak badania zdrowotne wykazują wyraźne powiązania ze znacznie szerszym zakresem efektów zdrowotnych” – dodała.

W Londynie w dniach o wysokim poziomie zanieczyszczenia dochodzi do dodatkowych 87 zatrzymań serca rocznie, dodatkowych 144 udarów mózgu, a 74 dzieci i 33 osoby dorosłe trafiają do szpitala z problemami związanymi z astmą.

W Birmingham liczba ta wyniosła 12 kolejnych poza szpitalnych zatrzymań krążenia, 27 dodatkowych przyjęć na udar i 26 więcej na astmę.

W Bristolu, Liverpoolu, Manchesterze, Nottingham, Oksfordzie i Southampton odnotowano od dwóch do sześciu kolejnych poza szpitalnych zawałów serca oraz do 14 dodatkowych przyjęć do szpitala z powodu udaru i astmy.

PoprzedniSpektakl „Pumpkin Pyramid” na farmie Sunnyfields w Totton
NastępnyFunkcjonariusze policji w autobusach Bluestar dla bezpieczeństwa podróżnych