Start Wiadomości Zamrożenie Child Benefit – wiadomo już, ile stracą rodziny z dziećmi

Zamrożenie Child Benefit – wiadomo już, ile stracą rodziny z dziećmi

1227
0

Rodziny z dwójką lub większą liczbą dzieci stracą na zamrożeniu wysokości świadczenia Child Benefit ponad 2 tysiące funtów – alarmują badacze z TUC, zrzeszenia związków zawodowych Anglii i Walii.

Zgodnie z wyliczeniami specjalistów z TUC, w związku z utrzymaniem dotychczasowej wysokości świadczenia Child Benefit, w latach 2016-2017 przeciętna brytyjska rodzina z dwójką dzieci będzie otrzymywać ok. 6,35 funta tygodniowo mniej, niż gdyby wartość zasiłku rosła wraz z inflacją. Na tym niestety nie koniec złych wiadomości – specjaliści prognozują bowiem, że do 2020 roku strata ta sięgnie 9,05 funta tygodniowo. Oznacza to, że łącznie na przestrzeni pięciu lat przeciętne gospodarstwo domowe z więcej niż jednym dzieckiem na utrzymaniu dostanie od państwa o ponad 2 tysiące funtów mniej, niż byłoby to możliwe, gdyby wysokość świadczenia rosła wraz ze wzrostem cen.

Przypomnijmy, że rząd zamroził wysokość zasiłku Child Benefit w kwietniu 2011 roku. W kolejnych latach jego wzrost nigdy nie przekroczył 1 procenta. Teraz zapowiedziano, że od początku 2016 roku czekają nas kolejne dwa lata bez podwyżki świadczenia.

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii – zaraz po tym, jak Liberalni Demokraci ujawnili treść dokumentu sugerującego, że Torysi planują ogromne cięcia zasiłków na dzieci – David Cameron oznajmił, że Child Benefit to „jedno z najważniejszych świadczeń, jakie zapewnia rząd” i odrzucił jakiekolwiek propozycje cięć w tym obszarze.

Ostatnio wśród Brytyjczyków rosną jednak obawy, że rząd postanowi znów zamrozić wysokość zasiłku do czasu następnych wyborów. Byłby to kolejny już – po zapowiedzi ogromnych cięć w Tax Credit – krok rządu, który może zepchnąć na skraj ubóstwa setki tysięcy rodzin mieszkających na Wyspach.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPracodawcy o młodych Brytyjczykach: „Nie umieją liczyć i pisać”
NastępnyNie płacisz Council Tax? Uważaj, samorządy zapowiadają kontrole