Start Southampton Zamknięcie posterunku policji w Lymington

Zamknięcie posterunku policji w Lymington

1627
0

Jedno z większych miast w Hampshire straci posterunek policji. Budynek przy Southampton Road w Lymington zostanie wystawiony na sprzedaż w przyszłym roku a funkcjonariusze przeniesieni do ratusza w pobliżu Avenue Road.

Plan cięcia kosztów został skrytykowany przez burmistrza miasta, Michael’a White’a. Burmistrz powiedział: „Chciałbym wiedzieć jak policja wywiąże sie teraz ze swoich obowiązków. To nie jest dobra wiadomość’’. Natomiast była burmistrz miasta, Anna Rostand powiedziała, że przeniesienie to ma sens i dodała: „O ile będzie to ta sama służba myślę, że nie ma znaczenia gdzie policja się mieści”. Nawiązując do obecnego posterunku policji radna powiedziała:  „Mając takie wygody to luksus i jeśli w ratuszu jest miejsce i może tam zmieścić sie cały zespół policji, to dlaczego nie?”

Rzecznik policji powiedziała, że plan ten gwarantowałby, że utrzymanie porządku w Lymington pozostanie w „samym sercu wspólnoty”. Rzecznik dodała rownież, że przeprowadzka nie miałaby wpływu na obecną służbę policji: „Funkcjonariusze zaczynaliby i kończyli zmianę na nowych zasadach, jednakże większość swojego czasu poświęcaliby dalej na patrolowanie swojego terenu”.

Plan sprzedaży budynku jest częścią strategii zredukowania kosztów przez pozbycie sie starych, drogich w utrzymaniu posterunków  oraz współużytkowanie budynków z innymi organizacjami. Rzecznik potwierdziła, że posterunek policji w Lymington zostanie sprzedany jak tylko funkcjonariusze się wyprowadzą.

PoprzedniPomysł na „technicznego” premiera zaraz po wyborach. Będzie rządził Wyspami przynajmniej przez miesiąc
NastępnyNowy trend. Polacy nad Wisłą wybierają brytyjską emeryturę i płacą podatki w UK