Start Southampton Zamiast strajkować Polacy oddają krew w Londynie

Zamiast strajkować Polacy oddają krew w Londynie

2039
0

Polacy mieszkający na stałe w UK oddawali wczoraj krew, aby w ten sposób podkreślić jak ważne jest dla nich życie w Wielkiej Brytanii.

Cała akcja zaczęła się od strajku, który miał być protestem Polaków przeciwko dyskryminacji i miał pokazać Anglikom jak istotną rolę odgrywamy w rozwoju gospodarczym ich kraju. Protest miał się odbyć pod budynkiem Parlamentu. Jednakże ostatecznie do strajku nie doszło. Na protest przyszło jedynie piętnaście osób.

Organizacja British Poles Initiative zorganizowała akcje oddawania krwi i zachęcała do umieszczania zdjęć na facebooku i twitterze. Większość Polaków stwierdziło, że zorganizowanie strajku nie było najlepszym pomysłem i w zamian za to postanowili oddać krew. „Robię to aby uratować życie i pomóc ludziom. Jeżeli przy okazji pomoże to w zbudowaniu dobrych relacji między Polakami i Brytyjczykami to tym bardziej warto to zrobić”, „Wielka Brytania to kraj, w którym zdecydowałem się żyć. Chciałem w ten sposób zrobić coś dla ludzi tutaj”- mówili Polacy, którzy oddawali krew.

PoprzedniAngielskie dzieci najnieszczęśliwsze na świecie
NastępnyPierwszy dzień Bournemouth Air Festival: pokazy odwołane z powodu złej pogody