Start Polecane Zamawiasz jedzenie w McDonald’s przez ekran dotykowy? Już tego nie zrobisz!

Zamawiasz jedzenie w McDonald’s przez ekran dotykowy? Już tego nie zrobisz!

1470
0

Przeprowadzono specjalne badania, których wyniki zaskoczyły wielu. Jak się okazuje na ekranach dotykowych do zamawiania jedzenia w McDonald’s odkryto groźne dla człowieka bakterie. 

Zespół z London Metropolitan University pobrał wymazy z ośmiu różnych restauracji McDonald’s na terenie Wielkiej Brytanii. Wyniki badań nieco zaskoczyły. Okazuje się, że na ekranach dotykowych, ale także terminalach płatniczych znajdują się skupiska bakterii kałowych, występujące w ludzkich i zwierzęcych odchodach.

Próbki pobrano z losowo wybranych punktów McDonald’s, z czego sześć z Londynu, a dwie – z Birmingham. Oprócz bakterii kałowych znaleziono bakterie listeria, np. w restauracji na Hollyway Rd oraz Oxford Street, a także śladowe ilości bakterii Proteus, które są niebezpieczne dla układu moczowego człowieka. Badania wykazały również obecność bakterii gronkowca, odpowiedzialne za zakażenia ropne skóry.

– Wszyscy byliśmy zaskoczeni, jak wiele groźnych bakterii odkryliśmy na ekranach dotykowych. Taka technologia jest coraz częściej wykorzystywana w codziennym życiu, a nasze badanie ukazało, jak bardzo są one niehigieniczne. Te bakterie musiały się tam znajdować od wielu dni –  powiedział dr Paul Matawele, wykładowca na London Metropolitan University.

Próbki do badań pobrano z restauracji znadujących się na , Kensington High Street, Oxford Circus, Oxford Street, Holloway Road, Seven Sisters Road i Bethnal Green w Londynie oraz Ramp and Pigeon Park w Birmingham.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjczycy chcą, by parlament zaakceptował umowę wyjścia z UE
NastępnyŚwięty Mikołaj dla czworonogów na wyspie Hayling