Start Wiadomości Zamach terrorystyczny w londyńskim metrze

Zamach terrorystyczny w londyńskim metrze

887
0

Na stacji metra Parsons Green w Londynie doszło do eksplozji. Na miejscu działają już służby ratownicze. Brytyjskie media donoszą, że kilka lub kilkanaście osób zostało poszkodowanych. Policja potwierdza, że był to zamach terrorystyczny.

Jak podaje BBC, do eksplozji doszło w metrze na wysokości stacji Parsons Green. Media informują, że przyczyną incydentu był wybuch białego pojemnika z niezidentyfikowaną zawartością. Ruch metra na linii District Line, łączącej wschód i zachód Londynu, został zawieszony.

Z relacji naocznych świadków wynika, że osoby znajdujące się najbliżej pojemnika doznały poparzeń. Na stacji wybuchła panika, a media informują  o kłębach unoszącego się dymu.

Służby ratownicze wciąż nie podały informacji o liczbie rannych. Polska Ambasada wydała natomiast specjalne oświadczenie, w którym prosi o „stosowanie się do zaleceń lokalnych władz i zachowanie szczególnej ostrożności”.

Theresa May już zapowiedziała zwołanie sztabu kryzysowego COBRA.

Służby ratunkowe poinformowały, że do szpitala przewieziono w sumie 18 rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTargi pracy w Southampton
NastępnyPolski kierowca, który spowodował wypadek na autostradzie M1 nie miał licencji