Start Polecane Załoga promu Southampton-Cowes Red Funnel ogłosiła strajk

Załoga promu Southampton-Cowes Red Funnel ogłosiła strajk

308
0

Ujawniono, że personel promu Southampton Cowes przeprowadzi serię 24-godzinnych strajków od końca miesiąca.

Ponad 120 pracowników Red Funnel weźmie udział w protestach. Strajki będą miały wpływ na Cowes Week, który trwa od 30 lipca do 6 sierpnia.

Związek Unite powiedział, że pracownicy byli niezadowoleni z 4,5% oferty podwyżki płacowej i nie mieli innego wyjścia, jak strajkować.

Stwierdzono, że nawet przy wzroście oferty do 6,5% dla osób najniżej opłacanych jest to „znacznie poniżej rzeczywistych kosztów utrzymania”.

Kolejne strajki zostały potwierdzone 1, 3, 5, 9, 11, 15, 17, 19, 23, 26 i 29 sierpnia.

Unite powiedział, że pracownicy „coraz bardziej zmagają się” z płaceniem wyższych czynszów, a niektórzy zwracają się do banków żywności i „wykorzystują jak najwięcej” pokładowych dodatków żywnościowych, aby spróbować obniżyć rachunki.

Zgłoszono również problemy ze standardem zakwaterowania zapewnianego przez Red Funnel w swojej siedzibie w Southampton.

To jak Red Funnel traktuje siłę roboczą jest powodem, dla którego plany wakacyjne Cowes Week i Isle of Wight zostaną zakłócone”, powiedział regionalny oficer Unite Ian Woodland.

Leanna Lakes, dyrektor operacyjny w Red Funnel, powiedziała: „Oczekujemy, że będziemy pływać w tych terminach, aczkolwiek ze zmienionym rozkładem promów samochodowych. Oczekujemy, że nasza szybka usługa Red Jet będzie działać zgodnie z planem.”

„Prosimy klientów o wyrozumiałość i powstrzymanie się od dzwonienia do naszego zespołu centrum kontaktowego z powiązanymi zapytaniami w tym momencie”.

Firma poinformowała, że ​​spodziewa się opublikować zaktualizowany rozkład jazdy do środy.

PoprzedniMężczyzna z Southampton ukarany grzywną za podróżowanie pociągiem bez biletu
NastępnySieć sklepów Co-op zachęca do mrożenia mleka