Start Polecane Zakup domu w Southampton „nieosiągalny” dla kupujących po raz pierwszy

Zakup domu w Southampton „nieosiągalny” dla kupujących po raz pierwszy

924
0

Nowe dane sugerują, że Southampton stało się niedostępne dla kupujących dom po raz pierwszy.

Z raportu Property and Homemovers za II kwartał 2021 r. wynika, że ​​kupujący po raz pierwszy nie są w stanie kupić domu w mieście bez dostępu do dodatkowych środków depozytowych w wysokości ponad 10 proc.

Z raportu TwentyCi, specjalisty ds. analizy nieruchomości i danych, wynika, że ​​średnia wartość kredytu do dochodu dla nieruchomości w okolicy wynosi 4,6. Firma twierdzi, że ze względu na ograniczenia kredytodawców hipotecznych przez Urząd Nadzoru Finansowego w zakresie liczby kredytów hipotecznych, które mogą wystawić na poziomie ponad 4,5 LTI, Southampton jest wykluczone dla wielu kupujących po raz pierwszy.

Colin Bradshaw, Chief Customer Officer w TwentyCi, powiedział: „Wspinanie się po drabinie nieruchomości zawsze było trudne, jednak dla mieszkańców Southampton jest to teraz niemożliwe bez dodatkowych środków na przeciętny kredyt hipoteczny i 10-procentowy depozyt.

Mówi się, że brak przystępności jest dodatkowo pogłębiany przez dotkliwy brak zapasów na rynku. Brak zapasów powoduje, że popyt przewyższa podaż, co powoduje wzrost cen domów, a teraz raport pokazuje, że średnia cena wywoławcza w Wielkiej Brytanii wynosi 391 000 funtów w porównaniu do 361 000 funtów w II kwartale 2019 r., co stanowi wzrost o 8,3 procent.

PoprzedniAtrakcje Southampton, które mieszkańcy chcieliby ponownie zobaczyć w mieście
NastępnyKobieta napastowana seksualnie na ulicy w Southampton