Start Coronavirus Zakrywanie twarzy obowiązkowe w transporcie publicznym

Zakrywanie twarzy obowiązkowe w transporcie publicznym

699
0

Nakrycia twarzy będą obowiązkowe w transporcie publicznym w Anglii od 15 czerwca, ogłosił Sekretarz Transportu Grant Shapps.

Shapps powiedział: „Ponieważ restrykcje zostały złagodzone, a liczba pasażerów rośnie musimy zadbać o wszelkie środki ostrożności w autobusach, pociągach, samolotach i promach”.

Obecnie pasażerowie powinni nosić nakrycia twarzy, ale mogą też podróżować bez nich. Nakrycia twarzy mogą być szalikiem, kawałkiem materiału lub maską. Rząd twierdzi, że są one „marginalnie korzystne jako środek zapobiegawczy” i stwierdza, iż ​​dowody sugerują, że osłony twarzy nie chronią noszącego, ale mogą chronić innych ludzi, jeśli dana osoba jest zarażona.

Zgodnie z oficjalnymi zaleceniami maski chirurgiczne powinny być zarezerwowane dla osób potrzebujących ich do ochrony podczas pracy, takich jak personel medyczny.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan był jednym z tych, którzy lobbowali rząd, aby wprowadzić obowiązkowe zakrycie twarzy w transporcie publicznym. Powiedział on, że ministrowie „w końcu dostrzegli sens”, dodając, że „istnieje wiele dowodów” na to, że osłony twarzy mogą pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

PoprzedniKoronawirus: potwierdzono plany 14-dniowej kwarantanny w UK
NastępnyNajwiększy na świecie super jacht o wartości 650 milionów dolarów przybył do Southampton