Start Southampton Zakaz używania węży ogrodowych w Hampshire – hrabstwo przygotowuje się na letnią...

Zakaz używania węży ogrodowych w Hampshire – hrabstwo przygotowuje się na letnią suszę

983
0

Tego lata w Hampshire może obowiązywać zakaz używania węży ogrodowych do nawadniania trawy. Informacja pojawiła się po tym, jak Southern Water ogłosił plany wydania 800 milionów funtów na infrastrukturę wodną w okolicy.

Firma Southern Water ogłosiła, że stara się o pozwolenie na ograniczenia w zużyciu wody, aby ograniczyć ilość wody, którą można pobrać z kluczowych rzek, takich jak Test i Itchen, po bardzo suchej niż zwykle zimie.

Rzecznik firmy powiedział: „Jeśli zezwolenia zostaną przyznane, aby zminimalizować szkody dla środowiska, Southern Water wprowadzi tymczasowe zakazy na niektóre rodzaje wykorzystania wody, takie jak używanie węży do nawadniania trawników lub myjek ciśnieniowych do czyszczenia samochodów lub patio”.

„Zima była sucha. W maju obserwowaliśmy mniej niż 40 procent średnich opadów w Hampshire.Opierając się na prognozach przepływów rzecznych, bardziej prawdopodobne jest, że będziemy musieli wystąpić o pozwolenie na ograniczenie wody jeszcze tego lata.” – dodał rzecznik Southern Water.

PoprzedniMężczyzna zmarł po upadku z parkingu w centrum Southampton
NastępnyŚciana D-Day i Autobus Odkrywczy Archeologii Morskiej w Southampton