Start Polecane Zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców

Zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców

466
0

Rząd ogłosił plany wprowadzenia zakazu używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy i styropianowych kubków w Anglii w ramach „wojny z plastikiem”.

Ministrowie twierdzą, że ten ruch pomoże zmniejszyć ilość śmieci i ilość odpadów z tworzyw sztucznych w oceanach. Konsultacje w tej sprawie rozpoczną się jesienią.

Jednak aktywiści ekologiczni stwierdzili, że potrzebne są bardziej pilne i szersze działania. Szkocja, Walia i Irlandia Północna mają już plany zakazu używania plastikowych sztućców jednorazowego użytku, a Unia Europejska wprowadziła podobny zakaz w lipcu, wywierając presję na ministrów w Anglii, aby podjęli podobne działania.

Według danych rządowych, średnio każda osoba w Anglii zużywa rocznie 18 jednorazowych plastikowych talerzy i 37 jednorazowych plastikowych sztućców.

Ministrowie wprowadzili już środki w ramach nowej ustawy o środowisku, mające na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia plastikiem – takie jak system zwrotu kaucji na plastikowe butelki w celu zachęcenia do recyklingu i podatek od opakowań z tworzyw sztucznych, który ma wejść w życie w kwietniu 2022 r. – ale ten nowy plan byłby dodatkowym narzędziem.

W nadchodzących konsultacjach nie ma wzmianki o plastikowych kubkach do kawy i pokrywkach, chociaż możliwe jest, że w późniejszym terminie zostanie uwzględnionych więcej elementów.

PoprzedniNiektóre kraje europejskie nie akceptują paszportów szczepionkowych NHS
NastępnyWielomilionowy program przekształcenia szpitala w Southampton