Start Polecane Zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi w Wielkiej Brytanii od 2030r.

Zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi w Wielkiej Brytanii od 2030r.

594
0

Nowe samochody i furgonetki napędzane wyłącznie benzyną i olejem napędowym nie będą sprzedawane w Wielkiej Brytanii od 2030 roku, powiedział Boris Johnson.

Według premiera, tylko niektóre hybrydy będą nadal dozwolone. Jest to część tego, co Johnson nazywa „zieloną rewolucją przemysłową” mającą na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i tworzenie miejsc pracy w branżach takich jak energia jądrowa.

Krytycy planu twierdzą, że przydzielone 4 miliardy funtów to zdecydowanie za mało w stosunku do skali wyzwania. Rząd twierdzi, że jest to część szerszego pakietu inwestycji publicznych o wartości 12 miliardów funtów, który ma przyciągnąć znacznie więcej finansowania z sektora prywatnego.

Plan zakłada również rozwój morskich farm wiatrowych, tak aby czterokrotnie zwiększyć ilość wytwarzanej energii, do 40 GW w 2030 r., co ma pokryć zapotrzebowanie wszystkich domów w kraju. Planowany jest również rozwój energii wodorowej i dążenie do wytwarzania do 2030 r. 5 GW energii wodorowej na potrzeby przemysłu, transportu i gospodarstw domowych oraz rozwój energetyki jądrowej jako czystego źródła energii.

PoprzedniPonad 100 000 rozwodów w Anglii i Walii w zeszłym roku
NastępnyPolicja wszczyna śledztwo w sprawie podpalenia samochodu na ulicy Southampton