Start Wiadomości Zakaz plastikowych butelek w UE?

Zakaz plastikowych butelek w UE?

1104
0

Ojciec Borisa Johnsona, szef Environmentalists for Europe i europoseł, wzywa do wycofania jednorazowych plastikowych butelek. Ma to ograniczyć zanieczyszczenie wód w Europie.

W ogólnym zamyśle plastikowe butelki miałyby być wielokrotnego użytku, a za jego zwrot w punkcie depozytowym otrzymywalibyśmy 20 pensów – donosi „Daily Mail”.

Podczas gdy Boris Johnson angażuje się w kampanię na rzecz Brexitu, jego ojciec, Stanley Johnson lobbuje za całkowitym zakazem stosowania jednorazowych butelek plastikowych, które być może łatwo się wyrzuca, jednak są śmiertelne dla ptaków i ryb.

Johnson zastrzega też, że Wielka Brytania powinna sama zdecydować się na taki zakaz, nawet jeśli Unia Europejska nie poprze pomysłu aktywistów z Environmentalists for Europe.

Co roku w UK sprzedaje się 13 mld napojów w plastikowych butelkach – odpowiada to średnio 200 butelkom na jedną osobę. Tylko w zeszłym roku, podczas jednego weekendu trwania akcji sprzątania,  z brytyjskich plaż podniesiono ponad osiem tysięcy plastikowych butelek.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKierowca przyłapany na czytaniu książki, podczas akcji policji na drogach Hampshire
NastępnyRusza kolejny seans kina pod gwiazdami